סייבר ארק השלימה גיוס של כ-250 מיליון דולר בהנפקה משנית

מחיר המניה בהנפקה עמד על 61 דולר, הנמוך ב-4% ממחיר הנעילה אתמול ■ הנהנית הגדולה מההנפקה הנוכחית היא קרן ההון סיכון JVP, שמימשה כ-10% ממניותיה בסכום כולל של 173 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'

חברת אבטחת המידע הישראלית סייבר ארק השלימה אמש הנפקה משנית נוספת במסגרתה גייסה כ-300 מיליון דולר במחיר מניה של 61 דולר, 3.8% פחות ממחיר הסגירה של המניה בסיום המסחר אתמול. בידי הציבור יש כעת כ-61% ממניות החברה, לעומת 48% לפני כן. במהלך ההנפקה מכרה החברה מניות בסכום של כ-50 מיליון דולר.

הנפקה זו מגיעה פחות משלושה חודשים לאחר ההנפקה הקודמת שביצעה סייבר ארק, Aבמסגרתה הונפקו 13% מהחברה בכ-237 מיליון דולר. בהנפקה הקודמת מחיר המניה עמד על 59.7 דולר.

מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי
מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי צילום: סייבר ארק

הנהנית הגדולה מההנפקה הנוכחית היא קרן ההון סיכון JVP, שמימשה כ-10% ממניותיה בסכום כולל של 173 מיליון דולר.  JVP, שיו"ר סייבר ארק גדי תירוש הוא שותף-מנהל בקרן, היתה מהמשקיעים הראשונים בחברה. הקרן מחזיקה כעת ב-19.3% מהמניות, והיא עשויה לרדת לאחזקות של 17.7% במקרה שתמומש אופציית חיתום היתר. המימוש הכולל של JVP הגיע ל-288 מיליון דולר, ובמקרה של מימוש האופציה - 320 מיליון דולר. זאת, לאחר שבהנפקה הקודמת מימשה מניות בשווי של 115 מיליון דולר. בנק ההשקעות גולדמן זאקס, בעל המניות השני בגודלו, לא מימש מניות בהנפקה ולאחר הדילול הוא נשאר על אחזקות של 14.8%.

סייבר ארק מתמחה בהגנה מפני מתקפות סייבר מתוחכמות ואיומים מתקדמים. מוצרי החברה מציעים יכולות מעקב ומזהים בזמן אמת פעילות בלתי שגרתית של משתמשים במערכת המחשבים הארגונית. מערכת החברה מזהה כניסה של אותם משתמשים למקומות ברשת שלא אמורים לעניין אותם, הורדת קבצים בלתי שגרתית ודפוסי פעולה מעוררי חשד - וחוסמת את פעילותם.

החברה נרשמה למסחר לפני פחות בסוף ספטמבר 2014 לפי שווי חברה של 470 מיליון דולר. מאז עלתה מניית החברה ב-315% והיא נסחרת לפי שווי של 1.95 מיליארד דולר. החברה נהנית ממומנטום טוב בשוק הסייבר על רקע עליית המודעות לנושא. בשני הרבעונים האחרונים היא הכתה את תחזיות ההכנסות בעשרות אחוזים.

ההכנסות הרבעוניות ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב-33 מיליון דולר, זינוק של 89% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, ו-27% מעל לתחזיות. גידול חד היה גם ברווח הנקי המתואם (Non-GAAP) שגדל מ-0.3 מיליון דולר ל-5.7 מיליון דולר ברבעון הראשון. הרווח למניה עמד על 0.16 דולר, לעומת תחזיות החברה לרווח למניה של 0.04 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker