גליה מאור: מוכנה להחזיר לבנק כספים שקיבלתי - בתנאי שיופסקו ההליכים נגדי

מאור למקורביה: מי שסיבך אותי בפרשת העלמות המס הוא בכיר בלאומי לשעבר ■ המפקח על הבנקים שלח לבנק לאומי את טיוטת דו"ח הביקורת על הפרשה ■ מקורב לגליה מאור: "הדברים המיוחסים לה לא נאמרו על ידה בשום פורום"

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

המפקח על הבנקים, דודו זקן, הפיץ אתמול (ד') את טיוטת דו"ח הביקורת בפרשת הסיוע שבנק לאומי נתן ללקוחותיו האמריקאים בהעלמת מס. טיוטת הביקורת נשלחה רק לבנק ולנושאי המשרה לשעבר, ובשלב זה מדובר בטיוטה חסויה. ההערכות הן כי כשהדו"ח הסופי ייכתב, לאחר קבלת הערות המבוקרים, המפקח יחייב את בנק לאומי לפרסם את הדו"ח במסגרת דיווח מיידי לבורסה - נוכח ההשלכות הציבוריות של הפרשה.

נושאי המשרה לשעבר מיוצגים על ידי שלושה עורכי דין: צבי אגמון, רם כספי וברק טל - ובינתיים השלושה פועלים כצוות אחד ומציגים עמדה אחת משותפת. ואולם, בין נושאי המשרה לשעבר בבנק לאומי החלו להתגלות מחלוקות, וספק אם יצליחו להמשיך לשמור על חזית משפטית אחידה. גליה מאור טענה בפני מקורביה כי מי שסיבך אותה בפרשה הוא צבי איצקוביץ, שהיה ראש החטיבה לבנקאות פרטית בינלאומית, וכי היא נחשפה לחלק משיטות הפעולה של הבנק רק בדיעבד. מדובר בטיעון תמוה בהתחשב בעובדה כי מאור שימשה כיו"ר בנק לאומי שווייץ, שבו רוכזה עיקר הפעילות של עברייני המס האמריקאיים. איצקוביץ סירב להגיב לטענותיה של מאור.

למרות טענותיה של מאור, בסביבתה מציינים כי היא מביעה נכונות להשיב לבנק כספים שקיבלה בעת כהונתה, אך תעשה זאת רק במסגרת הסדר בבית משפט, שיביא לסופה של הפרשה.

גליה מאורצילום: עופר וקנין

בינתיים החל עו"ד צבי אגמון, מצוות ההגנה של נושאי המשרה, בגיוס של יחצנים שיבצעו את פעילות ההסברה. בשבועיים האחרונים ראיין אגמון ראיין שורה של יועצי תקשורת. זאת בעצתו של דובר לאומי לשעבר, אבירם כהן, שנחשב למקורב מאוד לגליה מאור, ומייעץ לה בפן החברי בפרשה. עם זאת, כהן נמנע מלייצג את מאור ואת נושאי המשרה לשעבר בבנק באופן פורמלי - כדי שיוכל להמשיך לעבוד עם חברות בקבוצת בנק לאומי.

לצד דו"ח הביקורת שהמפקח צפוי לפרסם, במערכת הבנקאית מצפים גם להחלטת פרקליטות המדינה בשאלה אם להמיר את הבדיקה שהיועץ המשפטי לממשלה מקיים לחקירה פלילית נגד הבנק ונגד נושאי המשרה. במקביל, גם מבקר המדינה בודק את הפרשה, בעיקר בהיבט של אחריות הפיקוח על הבנקים.

מקורב לגליה מאור מסר כי "גליה מכחישה את הנאמר בכתבה. הדברים המיוחסים לה לא נאמרו על ידה בשום פורום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker