מחיר היעד של מיטב דש למניית אינטרנט זהב: 222% מעל השוק

בית ההשקעות ממליץ גם על מניית החברה־הבת בי-קום במחיר יעד הגבוה ב-56% מהמחיר הנוכחי

מיכאל רוכוורגר

בית ההשקעות מיטב דש פירסם המלצה חיובית על החברות הציבוריות במעלה הפירמידה של שאול אלוביץ' - אינטרנט זהב וחברה־הבת שלה בי-קום שהיא החברה-האם של בזק. בי־קום נמצאת תחת ניהולו של דורון תורג'מן.

אמיר אדר, מנהל מחלקת המחקר של מיטב דש, העניק המלצת "קנייה" לבי-קום במחיר יעד של 94 שקל למניה - הגבוה בכ-56% ממחיר המניה בבורסה המגיע לכ-60 שקל למניה, והמגלם לחברה שווי שוק של כ-1.8 מיליארד שקל. אדר ממליץ גם לקנות את מניית אינטרנט זהב במחיר של 53 שקל למניה - הגבוה בכ-222% מחירה בבורסה.

שאול אלוביץצילום: אייל טואג

"בעוד התמחור בבזק אופטימי יחסית ומספק אפסייד (עליית ערך) מוגבל לטעמנו, הרי שלא כך בכל הקשור לחברות במעלה האחזקות. המניה המומלצת בקבוצה היא בי קום, אשר תמחורה הנוכחי מגלם את בזק במחיר של 5.2 שקלים למניה לעומת שער של 6.77 שקלים בשוק ולעומת מחיר היעד שלנו של כ-6.5 שקלים, וכן מספק פוטנציאל תשואת דיווידנד (יחס בין גובה הדיווידנד לשווי שוק)", כותב אדר.

"אם נביט על המחיר שבו נסחרת בי-קום כיום, ניתן לראות כי המחיר הנגזר לבזק הוא 5.2 שקלים למניה. שווי זה מתמחר פגיעה של 400 מיליון שקל ב-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות) מעבר למודל שלנו ומביא את החברה לרווח נקי של כ-1.1 מיליארד שקל ב-2018 לעומת כ-1.5 מיליארד שקל כיום וכ-1.4 מיליארד שקל לפי התחזית שלנו לעוד שלוש שנים".

אמיר אדר, מיטב דשצילום: דודו בכר

נקודה מעניינת נוספת שאליה מתייחס אדר היא הדיווידנד שהוכרז באחרונה בבי־קום לאחר הפסקה של שנה וחצי. "אנו סבורים כי השוק אינו מתמחר במלואה את הצהרת החברה שפורסמה לפני כמה שבועות, ובה צוין כי הגיעה השעה ל"החזר הוני לבעלי המניות לצד שימור יכולת החזר חוב גבוהה", אמר אדר.

"אמירה זו מביאה אותנו למסקנה כי אין מדובר באירוע חד־פעמי, אלא בתחילת מהלך מתמשך, כך שלהערכתנו, בהתחשב בתחזית שלנו לרווחי בזק ובשיעור החלוקה הקיים, הרי שלא נתפלא אם בי-קום תחלק בגין השנה עוד כ-55 מיליון שקל לבעלי מניותיה - כלומר, תשואת דיווידנד מצטברת של כ-6.5%".

לגבי אינטרנט זהב, במיטב דש מציינים כי המניה תנודתית מאוד ומיועדת ל"מיטיבי לכת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker