התמהמות עם הגיוס עלתה לשלמה אליהו כ-30 מיליון שקל

מגדל השלימה את השלב המוסדי בהנפקה של סדרת אג"ח שבו גייסה כמיליארד שקל ■ הריבית השנתית האפקטיבית שיישאו האג"ח מגיעה ל-3.7% ■ אם החברה היתה משלימה את הגיוס לפני כחצי שנה - הריבית היתה 3.2%

מיכאל רוכוורגר

חברת הביטוח מגדל, הנמצאת בשליטת שלמה אליהו ובניהולו של בנו עופר אליהו, השלימה שלשום את השלב המוסדי בהנפקה של סדרת אג"ח ג' שקלית החדשה שבו גייסה כמיליארד שקל. הריבית השנתית שיישאו האג"ח מגיעה לכ-3.6%; אם מביאים בחשבון את העמלות הקשורות להנפקה, הריבית השנתית האפקטיבית שיישאו האג"ח תגיע לכ-3.7%. האג"ח הן בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-6.9 שנים.

במקור תיכננה מגדל לבצע הנפקה פרטית של אג"ח לפני כחצי שנה (בינואר האחרון) ואף קיבלה מהמשקיעים ביקושים בסכום של כ-1.2 מיליארד שקל. ואולם אליהו לא הסכים להשלים את ההנפקה, בטענה שריבית שנתית של כ-3.5% שנקבעה אז במכרז גבוהה מדי - גם אם בהמשך הריבית היתה יורדת ל-3.2% בשנה, אם מגדל היתה מעדכנת ומסדרת את תשקיף המדף כפי שעשתה באחרונה.

ההנפקה הנוכחית התבצעה בתקופה שבה שוק האג"ח סובל מתנודתיות גבוהה ומירידות שערים. למעשה, מדובר בפער בריבית של כ-0.5% (פער בין ריבית של 3.7% לריבית של 3.2%) מתוך סכום הגיוס של כמיליארד שקל. לפיכך, עקב העיתוי הנוכחי הגרוע מבחינת אליהו, יהיה על מגדל לשאת בעלות נוספת של 30–35 מיליון שקל בגין הגיוס הנוכחי.

שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

האג"ח של מגדל מדורגות על ידי מידרוג ברמה של Aa2, והגיוס נועד לחזק את ההון של החברה כדי להיערך לדרישות ההון החדשות של הפיקוח על הביטוח; החברות אמורות לעמוד בדרישות אלה עד סוף 2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker