אדרי-אל לא שילמה לבעלי האג"ח: דירוג האג"ח ירד ל-D - חדלות פרעון

דירוג האשראי של החברה ירד ל-SD - חדלות פירעון סלקטיבית

יורם גביזון

חברת הדירוג מעלות S&P הורידה את דירוג אגרות החוב מסדרה א' של חברת אדרי-אל ל-D (חדלות פרעון) מדרוג B ואת דירוגה של חברת אדרי־אל ל-SD (חדלות פירעון סלקטיבית) לאחר שהחברה שבשליטת גבי אדרי לא שילמה היום את תשלום הקרן והריבית בסכום של 19 מיליון שקל לבעלי אגרות החוב מסדרה א'.

מעלות מציינת שבהינתן הפער שבין המקורות הנזילים של החברה לבין צרכיה ועל פי התרחיש הבסיסי של מעלות לבחינת הנזילות, מעריכה חברת הדירוג שיש חשש שאדרי־אל לא תעמוד בשאר התחיבויותיה במהלך 2015-2016.

צילום: סי די בנק

חשש זה הוביל גם להורדת הדירוג של אגרות החוב מסדרה ב' של אדרי־אל ל CC מ B+. חברת הנדל"ן המניב אדרי־אל הודיעה היום שלא תעמוד בתשלום המתחייב של קרן וריבית בסכום של 19 מיליון שקל בשל היעדר מקורות נזילים מידיים.

שטר הנאמנות של אג"ח א' מקנה לחברה ארכה של 45 ימים ממועד הפרעון המקורי על מנת לעמוד בכל תשלומיה לפני העמדת יתרת החוב לפרעון מיידי. מעלות מציינת שעל פי המתודולוגיה שלה התחיבויות שאינה משולמת במלואה ובמועדה בתוך 30 יום מיום התשלום הנדרש מצויה במצב של כשל פרעון.

להערכת מעלות לא יהיה בידי אדרי־אל מקורות מספיקים לפרוע את מלוא ההתחייבויות כלפי בעלי אגרות החוב מסדרה א' עד ה־9 ביולי ולכן היא מורידה את דירוג הסדרה ואת דירוגה של החברה.

הורדת הדירוג של אגרות החוב מסדרה ב' ל CC מ Bּּ+ נובעת מהערכתה של החברה שגברה הסבירות לכשל פרעון בטווח הקצר באג"ח מסדרה ב' שמועד פירעון הריבית הקרובים שלהם יחולו ב-10 ביולי 2015 וב-10 בינואר 2016.

על פי הערכתה של מעלות בהינתן Ebitda נמוכה מאוד ואף שלילית ובהינתן עלויות נוספות כמו הוצאות משפט, דמי ניהול לבעל השליטה קיים סיכוי גבוה מאוד שלא יהיו בידי החברה מקורות נזילים מספיקים לתשלומי ריבית אלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker