סוף דרכו של בן משה באי.די.בי פיתוח: אלשטיין מציע לרכוש מניותיו ב-150 מיליון ש'

עם זאת, הנאמנים של אי.די.בי מטעם בית המשפט עלולים לעקל לבן משה את הסכום שיקבל, אם לא יעמוד בהתחייבויותיו לבצע הצעות רכש לבעלי מניות המיעוט

מיכאל רוכוורגר

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פיתוח, השיב הבוקר למנגנון הבמבי (קנה אותו, או אקנה אותך, מ"ר) שהפעיל לפני כשבועיים מוטי בן משה, בעל מניות המיעוט. אלשטיין מוכן לרכוש את יתרת אחזקותיו של בן משה במחיר של 1.64 שקלים למניה בתמורה כוללת של 150 מיליון שקל.

בן משה הציע לקנות אחזקותיו של אלשטיין תמורת 600 מיליון שקל, אך התנה את הפעלת מנגנון הבמבי בכך שאלשטיין ייקח על עצמו גם את חלקו של בן משה בהתחייבות לביצוע הצעות רכש לבעלי מניות המיעוט של אי.די.בי פיתוח במהלך 2016-2015. אלשטיין טוען כי סוגיה זאת תפתר מבחינתו במסגרת הבוררות שמתקיימת בין השניים.

גם אם בן משה יסכים להצעת אלשטיין, יהיה לו קשה להשלים את העסקה, שכן הנאמנים של אי.די.בי מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן ואייל גבאי, כבר הצהירו כי יעקלו לבן משה את הסכומים הללו, אם לא יעמוד בהתחייבויותיו לבצע הצעות רכש.

ממוטי בן משה נמסר כי, "בהסתמך על תגובתו של אלשטיין שאינה מהווה תשובה, הרי שאי מתן תשובה על פי מנגנון הבמבי בהסכם בעלי המניות, משמעה שאלשטיין מוכר. בהתאם לזאת, בן משה נערך לאלתר להשלמת שליטתו בחברה.יודגש, כי תשובתו המפותלת והחמקנית של אלשטיין איננה מפתיעה ותכליתה היחידה, מעבר לזריית חול בעיני כולנו, היא למשוך זמן תוך התעלמות בוטה ממנגנון הבמבי".

אולמן, גבאי, אלשטיין ובן משהצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker