אדגוריתמס תגייס 27 מיליון ליש"ט בהנפקה בלונדון

הגיוס יתבצע לפי שווי של 82 מיליון ליש"ט ■ החברה, הפועלת בתחום הפרסום המקוון, תתחיל להיסחר מחר ב-AIM, הבורסה המשנית של לונדון ■ מייסד ומנכ"ל החברה, אור שני, הוא בעל המניות העיקרי בחברה, ויחזיק לאחר ההנפקה בכ-47% ממניות החברה

עמרי זרחוביץ'

Adgorithms (אדגוריתמס) הישראלית עתידה לגייס 27 מיליון ליש"ט (כ-159 מיליון שקל) בהנפקת מניות בבורסת המשנית של לונדון (בורסת AIM) - כך פורסם באתר הבורסה. החברה תתחיל להיסחר מחר בשווי שייגזר מההנפקה הצפויה, המגיע לכ-82 מיליון ליש"ט (כ-480 מיליון שקל) אחרי הכסף.

אדגוריתמס, המתמחה בפרסום מקוון, הוקמה ב-2009, ומשרדיה ממוקמים בתל אביב ובניו יורק. החברה פיתחה אלגוריתם שמתאים למפרסמים את הקהל ובמחיר מותאם, כך שהמפרסמים מקצים את הכסף באופן יעיל יותר. החברה עובדת גם עם אתרי תוכן באמצעות פלטפורמה המאפשרת להם ליצור מעין מכרז בין מספר גדול של מפרסמים; באתרי תוכן שבהם יש טראפיק גבוה, המחיר של כל פרסומת עולה. החברה מציעה פלטפורמה לפרסום גם לשוק המובייל, שגדל באופן משמעותי בשנים האחרונות. החברה פיתחה גם לפני כשלוש שנים פלטפורמה לעסקים קטנים ובינוניים בשם Nexttoo, לפרסום מקוומן תוך זיהוי הקהל הרלוונטי לעסקים.

אור שני

בעל המניות העיקרי באדגוריתמס הוא המייסד והמנכ"ל אור שני, שמחזיק בכ-70% ממניותיה לפני ההנפקה. שני עתיד למכור בהנפקה כ-2.6 מיליון מניות בשווי של כ-3.5 מיליון ליש"ט ולהחזיק לאחר ההנפקה בכ-47% ממניות אדגוריתמס בשווי של כ-38 מיליון ליש"ט. מחזיקי מניות נוספים הם תומר נווה, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה בשנתיים האחרונות (יחזיק ב-6% לאחר ההנפקה), אור רוסו, סמנכ"ל תפעול (5.8%), ורפאל זולדן, מנהל פיתוח עסקי (4.1%). נווה, רוסו וזולדן יממשו מניות של החברה בסכום של מאות אלפי ליש"ט.

בהנפקה ישתתפו בעיקר גופים מוסדיים זרים, והבולט שבהם הוא בית ההשקעות Schroder (שרודר) שיחזיק ב-10% ממניות החברה. גופים נוספיים שיחזיקו במניות החברה הם Rathbone, Inflection Point, ו-Standard Life.

רשת האינטרנט הפכה בשנים האחרונות לזירת פרסום מרכזית - מגמה שמתחזקת, לאור השימוש הגובר בסמארטפונים. בעקבות זאת, צמחו חברות רבות הפועלות בתחום האד-טק (Advertising Technology), שבו פועלת אדגוריתמס. ההחלטה להנפיק דווקא בבורסת לונדון אינה מפתיעה. בורסת לונדון היא מוקד משיכה לחברות רבות בתחום האד–טק. שרשרת הערך בתחום זה מורכבת יחסית להבנה מבחינת המשקיעים, ובנאסד"ק פחות אוהבים להשקיע בחברות אלה.

ב-2014 הונפקו תשע חברות ישראליות בלונדון, ובהן חברת הפרסום הדיגיטלית מטומי, שנרשמה בבורסה הראשית. מטומי הנפיקה 20% ממניותיה וגייסה 70 מיליון דולר לפי שווי חברה של 350 מיליון דולר אחרי הכסף. ואולם, מאז ירד שווי החברה ב-47%. הקריסה בשווי מטומי נובעת מחולשה בענף המאופיין במיזוגים ושינויים רבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker