סלינגר למוסדיים: קנס למעסיקים שלא יעבירו תשלומים פנסיוניים לעובדים

בתחילת 2016 ייכנסו לתוקפן תקנות המחייבות מעסיק לדווח על תשלומים לחיסכון הפנסיוני של העובדים באופן ממוכן במטרה לצמצם טעויות ברישום הזכויות הפנסיוניות של העובדים

אסא ששון

בתחילת 2016 ייכנסו לתוקפן תקנות המחייבות מעסיק לדווח על תשלומים לחיסכון הפנסיוני של העובדים באופן ממוכן במטרה לצמצם טעויות ברישום הזכויות הפנסיוניות של העובדים. היום הודיעה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כי היא דורשת מהגופים המוסדיים להתריע בפני מעסיקים כי אם לא יעמדו בהוראות הדיווח על הפקדות פנסיוניות, ניתן יהיה להטיל עליהם קנסות כספייים. הגופים המוסדיים יידרשו לדווח לממונה על מעסיקים שאינם עומדים בחובות הדיווח ובכך פוגעים בעובדים.

המפקחת על הביטוח, דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

דיווח תקין חיוני לרישום זכויותיו הפנסיוניות של העובד כנדרש ומאפשר שיוך מהיר של כספים לחשבונות החיסכון של העובדים. בהיעדר דיווח תקין, קיים חשש שבמקרה הצורך לא יעמדו לרשות העובד הזכויות המגיעות לו. בנוסף, דיווח ממוכן ואחיד צפוי לייעל את תהליכי העבודה של המעסיקים ושל הגופים המוסדיים. כיום, דיווחים רבים מועברים באמצעות רשימות נייר ולכן רישום הזכויות חשוף לטעויות ועלול לפגוע בעובדים.

התקנות מאפשרות למעסיק לבצע בקרה שוטפת אחר רישום זכויות העובדים בחיסכון הפנסיוני. בנוסף, המשוב המועבר למעסיק מאפשר לו לתקן ליקויים שנמצאו בדיווח תוך פרק זמן קצר מאוד.

הממונה על שוק ההון, דורית סלינגר אמרה היום כי "שיתוף הפעולה של המעסיקים הכרחי להצלחת המהלך ולשמירה על זכויות העובדים. לכן בכוונתנו לאכוף את הוראות התקנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום