בן משה ממשיך לאבד את כוחו: הודח מדירקטוריון דסק"ש

אדוארדו אלשטיין אמור להשיב עד יום חמישי למנגנון הבמבי שהפעיל בן משה ולרכוש את אחזקותיו

מיכאל רוכוורגר

במהלך אסיפת בעלי מניות של חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) הודח מוטי בן משה מדירקטוריון החברה. זאת אחרי שהודח לפני כמה שבועות מתפקיד יו"ר משותף של דסק"ש ויו"ר משותף של חברה האם אי.די.בי פיתוח, כך שכעת נותר בן משה רק דירקטור באי.די.בי פיתוח.

עברו כבר 11 מאז שמוטי בן משה הפעיל את מנגנון הבמבי (קנה אותי או שאקנה אותך) שבמסגרתו הוא הציע לרכוש את אחזקותיו של אדוארדו אלשטיין באי.די.בי פיתוח בהיקף של כ-600 מיליון שקל וכן להעביר אליו את התחייבויותו להזרמות כספים נוספות במסגרת הצעות הרכש הצפויות לבעלי המניות מיעוט של אי.די.בי פיתוח. בינתיים, מסיבות השמורות לו, אלשטיין לא הגיב להצעה כשהוא מחויב לעשות זאת תוך 14 יום, כלומר עד יום חמישי הקרוב.

איש העסקים מוטי בן משה
מוטי בן משהצילום: אייל טואג

במכתב תשובה לדולפין של אלשטיין כתב בן משה בשבוע שעבר כי מסכים לרכוש גם את האופציות שבידי אלשטיין כלומר כי מוכן להשקעה של יותר מ-600 מיליון שקל והבהיר כי זה לא יהיה היגיוני שאחרי היפרדות אחד מהצדדים ימשיך להיות אחראי להתחייבויותיו של הצד השני.

רוב הסיכויים כי אלשטיין המחזיק היום ב-61.5% מאי.די.בי פיתוח ולמעשה הפך לבעל שליטה יחיד בחברה, ירכוש את אחזקותיו של בן משה (כ-16%) תמורת כ-150 מיליון שקל אך בשלב זה הוא לא מוכן לקחת על עצמו גם את התחייבויותיו של בן משה. מדובר בהתחייבויות לשלם למחזיקי מניות המיעוט באי.די.בי פיתוח 512 מיליון שקל (בחלקים שווים) במהלך 2016-2015.

בכל מקרה אלשטיין ודירקטוריון אי.די.בי פיתוח ביקשו שלבן משה תהיה תקופה של שנתיים צינון לא להתקרב לכלל ביטוח ולחברות אחרות באי.די.בי. ב-7 ביולי 2015 תתקיים אסיפת בעלי מניות של אי.די.בי פיתוח שבה צפוי אלשטיין לחזק את מעמדו בדירקטוריון החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker