קבוצת עזריאלי השלימה את מכירת מתקן ההתפלה בפלמחים תמורת 430 מיליון ש'

המתקן נמכר לקבוצת משקיעים בראשות תש"י ■ עזריאלי מנהלת מגעים עם דודי ויסמן ומשקיעים נוספים למכירת סונול תמורת 500 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

לאחר שהתגברה על כל המכשולים, השלימה קבוצת עזריאלי את העסקה למכירת מתקן התפלה בפלמחים לקבוצת משקיעים בראשות קרן תש"י (תשתיות ישראל) תמורת 430 מיליון שקל. המכירה בוצעה כחלק מאסטרטגיה של עזריאלי לממש את הנכסים של החברה הבת גרנית הכרמל. נכסים אלה אינם בליבת הפעילות של עזריאלי, שהיא נדל"ן מניב עם דגש על קניונים ומשרדים.

המכירה של מתקן ההתפלה מצטרפת לעסקת מימוש נוספת של חתימה על מזכר הבנות למכירת מלוא האחזקה בחברת סופרגז (מוחזקת ב–100%) לידי חברת תדיראן הולדינגס, שבשליטת משה ממרוד, תמורת 250 מיליון שקל. הסכום הזה אינו כולל את המזומנים שנמצאים כיום בקופת סופרגז בהיקף של 176 מיליון שקל, שנוצרו בעיקר בעקבות מכירת הפעילות הסולארית של החברה - כך שמבחינת עזריאלי מדובר בתמורה של 426 מיליון שקל.

מלבד סופרגז ומתקן התפלה בפלמחים עזריאלי מכרה בשנה שעברה את אחזקתה בחברת הצבעים טמבור לידי קבוצת ההשקעות הסינגפורית קוסטו תמורת מחיר גבוה של 500 מיליון שקל.

מתקן התפלה בפלמחים

עזריאלי היתה קרובה בשנה שעברה למכור את חברת הדלק והקמעונות סונול לשלמה החזקות תמורת 450 מיליון שקל. ואולם, בעקבות מותו הפתאומי של הבעלים, שלמה שמלצר, העסקה בוטלה. בימים אלה עזריאלי מנהלת מגעים עם כמה אישים וגופים נוספים, ובהם דודי ויסמן, למכירת סונול תמורת 500 מיליון שקל. משימה זו נראית לא פשוטה כלל. ואולם, מכיוון שעל עזריאלי אין לחץ פיננסי, סביר להניח שבחברה יחכו עד שיגיע הקונה וישלם את הסכום המבוקש. סונול מייצרת EBITDA (רווח תפעולי תזרימי לפני הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות) של 180 מיליון שקל. לאחר מכן תימכר גם יתרת הפעילות של חברת התשתיות GES.

אם כל התוכניות המימושים של עזריאלי בגרנית הכרמל ייצאו לפועל, ולאחר ניכוי חוב של 300 מיליון שקל - תסכם עזריאלי את ההשקעה של כתשע שנים בגרנית הכרמל עם סכום של 1.6 מיליארד שקל. מדובר בתשואה שנתית של כ–5% - הנמוכה משמעותית מזו שמייצרים הנכסים המניבים של החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום