סוכני הביטוח: "לתקן הפער בין נתוני המסלקה הפנסיונית לחברות הביטוח"

יובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכת סוכני ביטוח: "הפרשים אלו מעלים חשש גדול בקרב מבוטחינו. בעינינו הדבר נובע משתי אפשרויות, חברות הביטוח אינן בשלות עדיין לעבוד מול המסלקה הפנסיונית, או שחלילה החברות מדווחות באופן שגוי"

אסא ששון

יובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכת סוכני ביטוח, שלח אתמול מכתב לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר, דורית סלינגר, ובו הצר על הפערים בין נתוני המסלקה הפנסיונית לנתוני חברות הביטוח בנוגע לחיסכון הפנסיוני.

"אנחנו נוכחים לראות שמתגלים הפרשי סכומים בדמי הניהול ובצבירות בין נתוני המסלקה הפנסיונית של משרד האוצר, וכן בין דו"חות החברות כפי שמופיעות באתר וובי. תמונה זו עולה בעקבות כמה פגישות שערכה לשכת סוכני ביטוח עם סוכנות הביטוח וובי, ופרסום תקשורתי שחשף לציבור החוסכים את התופעה. הפרשים אלו מעלים חשש גדול בקרב מבוטחינו. בעינינו הדבר נובע משתי אפשרויות, חברות הביטוח אינן בשלות עדיין לעבוד מול המסלקה הפנסיונית, או שחלילה החברות מדווחות באופן שגוי (בין אם במודע ובין אם לא). לפערים בין נתוני המסלקה ובין נתוני החברות יש השלכה ישירה על היכולת שלנו לספק נתונים מהימנים ללקוחותינו, ומצב זה אינו יכול להימשך", כותב ארנון.

דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

ארנון דורש מסלינגר לאפשר לסוכני הביטוח לחזור ולקבל גישה ישירה למידע זה דרך חברות הביטוח (כפי שהיה בעבר) ולא באמצעות המסלקה: "אנחנו מבקשים ראשית, לקיים בדיקה מעמיקה בנידון, ושנית לאפשר להעביר יפוי כוח לקבלת מידע על חסכונות פנסיונים באופן ישיר.

בסוף מאי פירסמה סלינגר חוזר ובו היא מורה כי החל בתחילת 2016 הגופים המוסדיים ובעלי רישיון פנסיוני מחויבים לבצע כמה פעולות באמצעות מערכת סליקה פנסיונית מרכזית. כלומר, הטיפול והייעוץ בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני יישען על נתוני המסלקה הפנסיונית. לפיכך, נדרשים הנתונים המגיעים למסלקה הפנסיונית מחברות הביטוח וגופי הפנסיה להיות מדויקים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker