אקסלנס בהמלצת "קנייה" לשיכון ובינוי: הנפקת ADO בפרנפורט תניב לה דיווידנד חריג

אקסלנס ממליץ על מחיר הגבוה בכ–34% ממחיר המניה בבורסה בעקבות דיווח של ADO שבה מחזיקה שיכון ובינוי 39%, ולפיו הדירקטוריון אישר להתקדם בהליך ההנפקה הראשונית של החברה־הבת בבורסה הראשית בפרנקפורט

מיכאל רוכוורגר

בית ההשקעות אקסלנס ממשיך בהמלצת "קנייה" למניית שיכון ובינוי במחיר של 12 שקל למניה - הגבוה בכ-34% ממחיר המניה בבורסה.

אנליסט הנדל"ן של אקסלנס, אדר עציוני, פירסם את העדכון החיובי על שיכון ובינוי, הנמצאת תחת ניהולו של עופר קוטלר, בעקבות הדיווח של ADO שבה מחזיקה שיכון ובינוי 39%. ADO, הפועלת בשוק הדירות להשכרה בברלין, דיווחה כי הדירקטוריון אישר להתקדם בהליך ההנפקה הראשונית (IPO) של חברה־הבת Swallowbird Trading & investments Limited בבורסה הראשית בפרנקפורט.

שלשום הודיעה ADO כי דירקטוריון החברה אישר באופן עקרוני את ביצוע הנפקת החברת־הבת בבורסת פרנקפורט בהנפקה ראשונית לציבור בשילוב הצעת מכר של כמה ממניותיה. תמורת ההנפקה (הקצאת המניות) עתידה לשמש את Swallowbird לביצוע רכישות נוספות של נדל"ן למגורים בברלין, במטרה להכפיל את מספר יחידות הדיור שבבעלותה בשנים הבאות, ולביצוע השקעות ממוקדות בפורטפוליו הנכסים הקיים.

עופר קוטלרצילום: תומר אפלבאום

"Swallowbird תהפוך לחברה סחירה בגרמניה, שתוכל לגייס כספים לפעילותה השוטפת ללא צורך בתמיכה שמומנה לאורך שנות פעילותה בעיקר על ידי השותפות העיקריות והציבור בישראל שלא ראו תזרים מהשקעתם ב–ADO, אלא השבחה הונית (משמעותית) בלבד". כתב עציוני. "כתוצאה מהצעת המכר, עשויה ADO להעשיר את קופתה בכ-200 מיליון יורו. אנו מניחים כי חלק לא מבוטל מהתמורה עשויה להיות מחולקת כדיווידנד חריג לבעלי המניות, כאשר הנהנית העיקרית תהיה, כמובן, שיכון ובינוי, שככל הנראה, גם תקבל דיווידנד גדול לאחר הצלחת המהלך.

"אנו צופים כי גם שיכון ובינוי שמחלקת דיווידנדים נאים בצורה רבעונית (תשואה שנתית מינימלית צפויה ב-2015 של כ-5.5%), תשתף את משקיעיה ותחלק דיווידנד גדול מהרגיל עם הצלחת המהלך בגרמניה. מדובר בהשבחת ערך צפויה נוספת בשרשרת מהלכים מוצלחים של מימושים שביצעה החברה באחרונה, כאשר אנו סבורים כי הצפות ערך נוספות ומחיר אטרקטיבי הופכים את שיכון ובינוי להשקעה מצוינת".

סטנהם עשויה לממש את אופציית המכר

בתוך כך, הודיעה קרן סטנהם, המחזיקה 17.3% ב-ADO (המחזיקה השנייה בגודלה אחרי שיכון ובינוי), כי אם ההנפקה תצא לפועל, היא עשויה לממש אופציית מכר מסוג PUT שניתנה לה, להמרת עד 40% ממניות ADO שהיא מחזיקה, למניות סחירות ב-Swallowbird - כלומר ADO תרכוש בחזרה כ-7% ממניותיה ובמקביל תנפיק לסטנהם מניות חדשות של Swallowbird.

באותה הודעה ויתרה סטנהם על זכות המימוש הנתונה לה בגין יתרת המניות נשוא האופציה, אם יתממש המהלך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker