לקוחותיו של אמיר ברמלי בקרן קלע חשים את אש החקירה

באחרונה קיבלו עשרות משקיעי הקרן מכתב ממחלקת החקירות של הרשות, ובו דרישה לקבלת עדות באמצעות שאלון

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

באמצע מארס עצרה רשות ניירות ערך את בעל השליטה בקרן קלע, אמיר ברמלי. לפי החשד, הקרן גייסה מאות מיליוני שקלים ללא תשקיף, וגיוס ההון נעשה תוך הטעיית ציבור המשקיעים. בימים אלה קיבלו עשרות משקיעי הקרן מכתב ממחלקת החקירות של רשות ניירות ערך.

במכתב שנשלח ללקוחות קרן קלע והגיע לידי TheMarker, נכתב: "מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ניירות ערך מנהלת חקירה בנוגע לפעילותה של קרן קלע. לפי המידע שבידנו, התקשרת בהסכמים מול קרן זו. לשם קידום החקירה נדרשת עדותך. על מנת לחסוך מזמנך, מצ"ב גיליון שאלות עליו הנך נדרש/ת להשיב וכן מכתב נלווה המסביר את אופן מילוי השאלון".

בהמשך נכתב: "את המסמכים הקשורים ואת תצלום הסכמי ההשקעה החתומים מול קרן קלע וצילום תעודת הזיהוי יש לצרף לגיליון השאלות ולשלוח חזרה במייל או בדואר רגיל. יש להשיב לכל השאלות, בלא יוצא מן הכלל, במדויק ככל האפשר, ובמידה ולא ניתן לתת תשובה עקב שיכחה או אי ידיעה, יש לציין: איני זוכר או איני יודע. עדותך חשובה לשם קידום החקירה. תשומת לבך לעובדה כי משלוח גיליון השאלות והתשובות נועד לחסוך מזמנך".

למי שהטריד עצמו בשאלה מדוע הוא חייב לענות לשאלון שצורף לאימייל, שהרי ביצע השקעה בכספו, עונה הרשות: "במידה והגיליון והמסמכים אשר אתה נדרש לצרף לא יתקבלו בחזרה במשרדי הרשות ניירות ערך תוך 14 יום ממועד משלוח מכתב זה, או במידה והשאלות לא יענו במלואן, יישקל זימונך למשרדי המחלקה למטרת גביית עדות".

השאלות חושפות טפח מחשדות הרשות

למכתב מצורפות 18 שאלות החושפות טפח מחשדות הרשות. תחילה שואלים חוקרי הרשות: "מממצאי חקירת רשות ניירות ערך עולה כי הנך נמנה על המשקיעים בקרן קלע, פרט אודות הדרך בה הגעת להשקעה זו (פרסומים בתקשורת, מכרים, כנסים)".

אחר כך שואלים החוקרים מה הם סכומי ההשקעה בקרן, וכמו כן המשקיע נדרש לציין את תאריכי ההשקעה.

בהמשך עוסקות השאלות באופן הרכישה. המשקיע נשאל עם מי מנציגי הקרן נפגש, ואם לא נפגש עם נציג הקרן, כיצד קיבל מידע על השקעה זו, האם ניהל מו"מ על תנאי ההשקעה או שתנאים אלה הוכתבו, האם שינה המשקיע את נוסח הסכם ההשקעה שהועבר לידיו, ואם התשובה חיובית, ברשות מעוניינים לדעת מהי המהות של השינוי.

בסיום השאלון השאלות עוסקות בחשדות שמייחסת הרשות לברמלי, ובעיקר מה נעשה עם הכסף. החוקרים שואלים: "האם נציגי קרן קלע אמרו לך מפורשות שכספך יושקע בהשלמת הון בלבד?" "האם הוסבר לך שהשקעת בהשלמות הון לטווח קצר אותן קרן קלע מלווה לעסקים וחברות מסחריות עבור ביטחונות לצורך קבלת קו אשראי מבנק, כאשר קרן קלע אמורה לקבל את כספי ההלוואה עם ריבית תוך 72 שעות?"

"האם נאמר לך שכספי השקעתך בקרן קלע יועברו לחברת אחזקות בבעלות אמיר ברמלי?" "האם נאמר לך שכספי השקעתך יוכלו לשמש גם לתשלום הריביות למשקיעים אחרים?" "האם נאמר לך שכספי ההשקעה שלך יוכלו לשמש גם להשקעה בחברות פרטיות בבעלות אמיר ברמלי שלא במסגרת 72 שעות?"

לפני כמה ימים הודיעה קלע השקעות, הנמצאת גם היא בשליטת אמיר ברמלי, ועוסקת במתן אשראי בדומה לקרן קלע, כי בכוונתה לגייס הון בבורסה באמצעות השלד הבורסאי ישאל אמלט השקעות שאליו נוצקה פעילות קלע השקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום