היבואן של יונדאי מאמין במניה שזינקה ב-372% מתחילת השנה - ומה חשב גיל שויד?

כמה ישקיע יואב חרל"פ ביצרנית מדפסות התלת מימד ננו דיימנשן, ומדוע גיל שויד נשאר בחוץ?

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
ערן אזרן

מתחילת 2015 עלתה יצרנית מדפסות התלת ממד ננו דיימנשן כ-372%, ושווי החברה כבר טיפס לכ-188 מיליון שקל – סכום נאה לחברה שייצרה אפס הכנסות ברבעון הראשון של 2015. הפוטנציאל הגלום בחברת המו"פ הישראלית, המדפיסה מעגלים אלקטרוניים (כרטיסי PCB) למוצרי אלקטרוניקה שונים, קורץ כנראה גם למשקיעים פרטיים, המגיעים מתחומים שונים.

ל-TheMarker נודע כי אחד המשקיעים שהשתתף בגיוס ההון, שעליו דיווחה אתמול (ב') החברה, הוא יואב חרל"פ, מבעלי כלמוביל, המייבאת לארץ את מותגי כלי הרכב יונדאי, מיצובישי, מרצדס וסמארט. חרל"פ חתם על הסכם השקעה בסכום של כ-4 מיליון שקל (מיליון דולר). חרל"פ שולט בכלמוביל ביחד עם אחיו, שמאול חרל"פ, שמחזיק כיום בכ-9% ממניות מובילאיי, השוות כ-3 מיליארד שקל.

משקיע נוסף שקיים מגעים להשקעה בחברה הוא גיל שויד, בעל השליטה בחברת אבטחת המידע הישראלי צ'ק פוינט, וזאת באמצעות נציג מטעמו. בשונה מחרל"פ, שויד,שאמור היה להשקיע בננו כ-4 מיליון שקל, החליט שלא להשתתף בסבב הגיוס של החברה, ולא חתם לבסוף על הסכם השקעה מחייב.

מדפסת ננו דיימנשן
המדפסת של ננו דיימנשןצילום: גלית רוזן

מלבד חרל"פ, גורמים נוספים שלקחו חלק בהנפקה היו משקיעים פרטיים וקרנות מקנדה, בריטניה, ארה"ב וישראל, ובהם לידר שוקי הון, ומשקיעים קיימים המלווים את החברה בגיוסי ההון האחרונים, כולל חברי דירקטוריון ויו"ר החברה.

במסגרת גיוס ההון, ננו ביצעה הנפקה פרטית של מניות בסכום של לפחות כ-44 מיליון שקל. הגיוס בוצע לפי מחיר מניה של 550 אג' (כ-15% מתחת למחיר בבורסה אתמול), המשקף את מחיר המניה הממוצע במהלך החודשיים האחרונים. כל משקיע בהנפקה קיבל גם אופציה אחת עבור כל 2 מניות, הניתנת למימוש במשך תקופה של עד שנתיים במחיר של 900 אג'. בתנאי הגיוס נקבע שמניות החברה יהיו חסומות לתקופה של חצי שנה, כשהחברה התחייבה לפעול באופן מידי לרישום המניות כ-ADR (תעודה על מניה).

לפני ההקצאה הפרטית, בעל המניות הגדול בחברה היה מיכאל אילן, שהחזיק ב-14% ממניות החברה. משקיע נוסף הוא איש העסקים הבריטי טרוור גרין (9.5%). כל אחד מארבעת המייסדים, שרון פימה, עמית דרור, סיימון פריד ודגי בן־נון, מחזיק בכ-7.1% מהמניות, והיו"ר איציק שרם מחזיק ב-3.25%. אתמול דיווחה החברה על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2015, שאותו סיימה עם הערת "עסק חי". בדומה לחברות מו"פ שטרם מייצרות הכנסות, החברה רשמה ברבעון הפסד של כ-3 מיליון שקל, בהמשך להפסד של 14 מיליון שקל ב-2014.

בננו דיימנשן סירבו להתייחס לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker