נפילות בשוק האג"ח בישראל - האג"ח הארוכות נחתכו כ-3%

לאחר קביעת היציג, הדולר נופל ב-0.5%, היורו קופץ ב-2% מול הדולר ■ אג"ח שקלית של ממשלת ישראל לפדיון ב-2025 ירדה ב-1.27% והתשואה עליה עלתה ל-2.16%

ערן אזרן

המסחר בבורסת תל אביב ננעל הערב (ג') בירידות שערים, על רקע חששות ממבוי סתום במגעים להסכם בין יוון לנושיה. בשעת המסחר האחרונה נרשמו ירידות חדות בשוק האג"ח, על רקע עליית התשואות בארה"ב. הירידות בשוק האג"ח המקומי והעולמי נבעו מנתוני אינפלציה גבוהים מהצפוי בגוש היורו, ולוו בהתחזקות של היורו בעולם.

מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 ירדו ב-0.07% וב-0.18% בהתאמה. מדד ת"א בנקים  ירד ב-0.31%, ומדד נדל"ן 15 נחלש ב-0.63%. מחזור המסחר היומי הסתכם בכ-1.08 מיליארד שקל.

מניות שבולטות לחיוב: מניית אי.די.או שעלתה ב-6.8%,  אי.די.בי פיתוח, שעלתה בכ-2.5%; אופקו הלת', שהוסיפה 2.6%, ומניית דלתא שהתחקה ב-2.1%. מנגד, מניית סלקום ירדה בכ-2.5% לאחר שהחברה דיווחה כי בכוונתה לבצע הנפקת זכויות.

מחוץ למדד ת"א 100, מניית ג'ובוקיט עלתה בכ-40%, צירון ב-16.5%, ונייר חדרה ב-13.6% על רקע פרסומים למגעים למכירת השליטה בחברה מידי כלל תעשיות לקרן פימי של ישי דוידי. מנגד, אל על ירדה ב-4.3%.

בשוק הסולידי נרשמו ירידות חדות. מדדי איגרות החוב הקונצרניות - תל בונד 20   ,40 ו-60, ירדו -0.34%-0.54%. תל בונד שקלי נחלש ב-0.37%. ירידות שערים חדות גם בשוק האג"ח הממשלתיות: אג"ח שקלית של ממשלת ישראל מסוג שחר לפדיון ב-2025 ירדה ב-1.27% והתשואה עליה עלתה ל-2.16%. אג"ח שקלית לפדיון ב-2042 ירדה ב-3.12% והתשואה עליה עלתה ל-3.19%.

בשוק המט"ח, לאחר קביעת היציג, הדולר נופל ב-0.5%, היורו קופץ ב-2% מול הדולר. קודם לכן, הדולר איבד 0.25% ונקבע בשער יציג של 3.8620 שקלים. היורו התחזק ב-0.62% ושערו היציג נקבע על 4.2571 שקלים.

בחברת הפורקס FXCM ישראל ציינו כי הדולר נסוג מעט לאחור, למרות שבעולם הדולר פתח את השבוע באופן חיובי. "הדולר זכה אתמול לרוח גבית הודות לנתוני ייצור ובנייה טובים מהמצופה שפורסמו אמש בארצות הברית והגבירו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יבצע העלאת ריבית כבר בספטמבר.

"אין ספק שהן הצהרתה האחרונה של ילן והן סדרת הנתונים החיוביים שפורסמו בשבועות האחרונים, ובעיקר בשוק התעסוקה, גורמים שוב לסוחרים לתמחר העלאת ריבית מוקדמת מן הצפוי, והדבר תומך בהמשך התחזקות הדולר בזירה הגלובלית והמקומית", אמרו ב-FXCM.

מניות בולטות במסחר

טבע השיקה את הגירסה הגנרית לתרופה Actonel בטבליות של 5, 30 ו-35 מיליגרם. התרופה אקטונל, שפותחה על ידי חברת וורנר צ'ילקוט מקבוצת אקטוויס, מיועדת לטיפול או מניעה בהתדלדלות עצם (אוסטיאופורוזיס) בנשים לאחר הפסקת הווסת, ובהגדלת מסת עצם בגברים שסובלים מהמחלה, ומסייעות להפחית את הסיכוי לשבר שדרתי ולא שדרתי, וכן לטיפול במחלת פאג'ט.

הביאורים לדו"חות הכספיים של קבוצת אי.די.בי פיתוח מגלים כי דירקטוריון החברה אישר במאי 2015 להפקיד 5 מיליון דולר בחשבון ייעודי ולהעביר סכומים ממנו לפי הצורך לאי.די.בי תיירות, החברה־האם של ישראייר, לצורך מימון מחדש של הלוואות למטוסים שקיבלה ישראייר, ולצורך הצטיידותה במטוס איירבוס שלישי. אי.די.בי פיתוח כבר העבירה בחודש שעבר 2 מיליון דולר לאי.די.בי תיירות.

קבוצת טכנולוגיית המידע בתחום ה-IT, מלם תים, הודיעה היום כי זכתה בפרויקט מיקור חוץ לתפעול ותחזוקה לתשתיות המחשוב של בתי המשפט. מלם תים גברה במכרז זה על IBM ,HP, ונס טכנולוגיות. ההסכם נחתם ל-6 שנים עם הארכה ל-6 שנים נוספות, בהיקף כספי של 100 מיליון שקל.

בונוס ביוגרופ הודיעה היום לבורסה על גיוס הון בדרך של הקצאה פרטית למשקיע. על פי תנאי הסכם ההשקעה, תקצה החברה למשקיע 2.42 מיליון מניות, כנגד תשלום במזומן בסך של 1.5 מיליון שקל. התמורה משקפת מחיר של 62 אגורות למניה, גבוהה ב-4% ממחיר הנעילה אמש.

מניית מדיגוס עלתה במסחר, בעקבות בחירתה בשנית לספק מצלמות וידיאו זעירות וציוד עיבוד וידיאו מתקדם לנאס"א. היקף ההזמנה הינו 0.5 מיליון דולר עפ"י עמידה באבני דרך. הצעתה של החברה נבחרה לאחר שנאס"א פרסמה את דרישותיה וביקשה הצעות מאת ספקים אחרים.

ננו דיימנשן ביצעה גיוס הון של 44 מיליון שקל. ל-TheMarker נודע כי אחד המשקיעים שהשתתף בגיוס ההון, שעליו דיווחה אתמול (ב') החברה, הוא יואב חרל"פ, מבעלי כלמוביל, המייבאת לארץ את מותגי כלי הרכב יונדאי, מיצובישי, מרצדס וסמארט. חרל"פ חתם על הסכם השקעה בסכום של כ-4 מיליון שקל (מיליון דולר).

משפחת גוטרייך, בעלת השליטה בטיב טקסטיל (81%), העוסקת בצביעה ושיווק חוטי טקסטיל ובסריגת בדים, פירסמה היום (ג') הצעת רכש למניות הציבור בחברה במחיר של 13.65 שקלים למניה – כ-16% מתחת למחיר בבורסה. התמורה הכוללת בגין הצעת הרכש עומדת על כ-11.4 מיליון שקל, המגלמת שווי של כ-71 מיליון שקל לחברה.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker