אלשטיין מאותת לאל על: אי.די.בי משקיעה עוד 5 מיליון ד' בישראייר

ההשקעה תסייע לישראייר לרכוש מטוס איירבאס רביעי בהשקעה של 42 מיליון דולר. ישראייר רשמה בפעם הראשונה EBITDA חיובי 
ברבעון הראשון - 2.4 מיליון שקל - לעומת הפסד תפעולי תזרימי של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2014

יורם גביזון

בעוד המו"מ בין אל על לישראייר מקבוצת אי.די.בי על מיזוג מתנהל בעצלתיים, מאותת אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, על כוונתו להגדיל את ההשקעה בעסקי התעופה של ישראייר, אם המו"מ לא יישא פרי.

הביאורים לדו"חות הכספיים של קבוצת אי.די.בי פיתוח מגלים כי דירקטוריון החברה אישר במאי 2015 להפקיד 5 מיליון דולר בחשבון ייעודי ולהעביר סכומים ממנו לפי הצורך לאי.די.בי תיירות, החברה־האם של ישראייר, לצורך מימון מחדש של הלוואות למטוסים שקיבלה ישראייר, ולצורך הצטיידותה במטוס איירבוס שלישי. אי.די.בי פיתוח כבר העבירה בחודש שעבר 2 מיליון דולר לאי.די.בי תיירות.

צילום: דניאל בר און

עוד עולה מהדו"חות כי ישראייר הגיעה לסיכום במאי 2015 על רכישת מטוס רביעי מסוג Airbus-320 שיימסר לה במחצית 2018. הסיכום הוא חלק מההתדיינות בין ישראייר לאיירבוס על סכומי התשלומים ומועד ביצועם בגין מטוס Airbus-320 השלישי שרכשה ישראייר, ואשר יימסר לה במאי 2016. מחיר הרכישה המקורי של מטוסי איירבאס היה 45 מיליון דולר, אבל בעקבות הסיכום על רכישת מטוס רביעי, ישראייר עשויה לקבל הנחה בגין שני המטוסים, ככל הנראה, בסכום של 5–7 מיליון דולר.

ישראייר חתמה במאי 2015 על הסכם עם דויטשה בנק שלפיו, קיבל הבנק הגרמני תקופת בלעדיות לארגן מימון בסכום משוער של 90 מיליון דולר לצורך פירעון אשראי קיים ורכישת שני מטוסי Airbus-320. המטוס החדש צפוי לייצר רווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 4 מיליון דולר בשנה, הודות לגידול בהכנסות, קיטון בהוצאות התחזוקה של הצי כולו על ידי לופטהנזה טקניק, וירידה של 3% בצריכת הדלק.

נכונות אי.די.בי פיתוח להשקיע סכומים נוספים בעסקיה של ישראייר נובעת מהשיפור המתמשך בתוצאותיה הכספיות ומהרצון לנהל את המו"מ עם אל על מעמדה טובה יותר. ישראייר הפסידה 11.2 מיליון שקל ברבעון הראשון - כלומר ירידה של 37% לעומת ההפסד ברבעון המקביל ב-2014. הכנסות ישראייר גדלו ב-2% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-153 מיליון שקל. הרווח הגולמי של ישראייר גדל ב-55% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-15 מיליון שקל, שהם 9.8% מהמחזור לעומת 6.5% מהמחזור ברבעון המקביל אשתקד.

השפעת הירידה החדה בדלק הסילוני היתה זניחה יחסית, מכיוון שמספר ניכר מהטיסות שהחברה מוכרת, מבוססות על הצמדת מחיר הכרטיס למחיר הדלק, למשל בטיסות ישירות מפריז לאילת. ישראייר נהנתה מההשפעה החיובית של מחיר הדלק הסילוני בטיסות לבולגריה ולרומניה ובטיסות לאילת.

ישראייר רשמה ב-2015 בפעם הראשונה רווח תפעולי תזרימי (EBITDA) חיובי ברבעון הראשון שנחשב חלש עונתית. ישראייר הציגה EBITDA של 2.4 מיליון שקל ברבעון החולף לעומת הפסד תפעולי תזרימי של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

השיפור ב–EBITDA ברבעון החולף נובע, בין השאר, מהעובדה שכמעט 100% מהטיסות שהפעילה ישראייר היו בעסקות ללא סיכון, כמו טיסות סקי, כחלק ממכירת חבילות סקי בצרפת ובאוסטריה על ידי החברה־הבת סקי דיל, ומביצוע טיסות חכורות עבור אל על, בעת שנתקלה בתופעת הטייסים החולים שהתרחשה בעת סכסוך העבודה המתמשך בין טייסי החברה להנהלה. כמו כן השיפור נובע מניצול השפעת רפורמת השמים הפתוחים על עודף היצע של מושבים בקווים כמו ברלין ורומא, כדי לרכוש מחברות כמו אייר ברלין ואליטליה מושבים בטיסות שמכרה ישראייר ולהפנות את המטוסים שהתפנו להפעלת טיסות רווחיות יותר לחברה בקו לפריז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker