שר הרווחה חיים כץ: "50 מיליון שקל מאחזקה בישראמקו? הלוואי והיו לי 15% מהסכום"

בשיחה עם TheMarker כץ סירב לנקוב בשיעור האחזקות הנוכחי שלו בישראמקו, המחזיקה במאגר תמר: "גם אני עבדתי כל החיים וצברתי כסף" ■ כץ הוא חברו הקרוב של קובי מימון

ערן אזרן
ערן אזרן

שר הרווחה חיים כץ (ליכוד) הכחיש הבוקר (ב') בתוקף את הפרסום ב"כלכליסט" שלפיו הוא מחזיק ביחידות השתתפות של שותפות ישראמקו בסכום מוערך של כ-50 מיליון שקל. "הלוואי והיו לי 20% מהסכום שפירסם הכתב של 'כלכליסט'. אני אגיד לך יותר מזה, הלוואי והיה לי גם 15% (כלומר, 8-7 מיליון שקל - ע"א)", אמר כץ בשיחה עם TheMarker. ישראמקו היא מהשותפות (28%) במאגר הגז תמר.

כץ סירב לנקוב בשיעור האחזקות המדויק שלו כיום בישראמקו, אך מדבריו משתמע שיש לו יחידת השתתפות בישראמקו בשווי קטן מ-10 מיליון שקל. "כמה זמן אתה עובד בעיתון? כמה כסף כבר אתה צברת? גם אני עבדתי כל החיים", אמר. כץ, שסירב להרחיב מעבר לכך, הדגיש ש"מאז שרכשתי את מניות ישראמקו לא מימשתי, לא מכרתי ולא העברתי לחברים או לבני משפחה. לא נגעתי בכלום, כלום, כלום".

מאגר תמר, שמוחזק גם על ידי נובל אנרג'י וקבוצת דלק, התגלה ב-2009, ושוויו מוערך היום ב-60-40 מיליארד שקל. גילויי מרבצי הגז הזניקו את יחידות ההשתתפות של ישראמקו במאות אחוזים, והעלו את שווי השותפות לכ-10.4 מיליארד שקל (היום). הזינוק ביחידות ההשתתפות העשיר בדרך גם אנשים רבים שהחזיקו בשברירי האחוז מהשותפות.

ח"כ חיים כץצילום: מיכל פתאל

כבר בראיון ל-TheMarker ב-2011 הודה כץ כי הוא מחזיק במניות ישראמקו, שאותן קנה ככל הנראה ב-2005. כץ סירב אז לומר כמה יחידות השתתפות של ישראמקו הוא מחזיק, וטען שהוא הצהיר על כך במסגרת הצהרות ההון של ח"כים למבקר המדינה. "אני לא עובד אצלך, ולא חייב להגיד כמה מניות יש לי בישראמקו", אמר אז כץ, "כשקניתי את המניות, מניה עלתה 2 אגורות, היום היא שווה 40 אגורות". יחידת השתתפות של ישראמקו נסחרה הבוקר במחיר של 80 אגורות.

כץ הוא גם חברו הקרוב של קובי מימון, שעליו אמר בשבוע שעבר שר האוצר הנכנס, משה כחלון, שהוא מראשי הקבוצות שלהן אחזקות בתחום הגז. ככל הידוע מימון תמך בעבר בכץ במערכות הבחירות שלו בליכוד. בין היתר, אדם בשם יגאל ינאי, שעבד בעבר אצל מימון, סייע לכץ לפקוד בוחרים בפריימריז של דצמבר 2002. כמו-כן, בעבר שכנו משרדי סיעת עוז בהסתדרות (סיעה שהוביל כץ) ברחוב גרניט 8 בפתח-תקווה, בניין שכולו משרדים של מימון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker