טדי שגיא מנצל הזדמנות: רוכש את PLUS500 לפי שווי של 460 מיליון ליש"ט

פלייטק, חברת ההימורים של טדי שגיא, מנצלת את הנפילה בשווייה של החברה, שמעניקה לסוחרים פלטפורמת מסחר ברשת בחוזי הפרשים על מניות, סחורות, מדדים, מט"ח ותעודות סל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

איש העסקים טדי שגיא ממשיך במסע רכישות. חברת ההימורים הלא מקוונים פלייטק שבשליטת שגיא מנצלת את ההזדמנות של נפילה חדה בשווי של חברת המסחר המקוון הישראלית פלוס 500 ורוכשת את השליטה בה לפי שווי של 460 מיליון ליש"ט, כך שעל פי תנאי העסקה, בעלי המניות של פלוס 500 יהיו זכאים ל-4 ליש"ט במזומן לכל מניית פלוס 500 - פרמיה של כ-11% לעומת מחיר מניית פלוס 500.

פלוס 500 הוקמה לפני כ-7 שנים והיא מעניקה לרשות הסוחרים פלטפורמת מסחר מקווןבחוזי הפרשים (CFD) על מניות, סחורות, מדדים, מטבע חוץ ותעודות סל. החברה מספקתציטוטים לחוזי הפרשים - נגזרים פיננסיים שעוקבים אחר נכסי הבסיס, לאחר הרכישה האחרונה של TradeFX, סוכנת CFD ואופציות בינאריות וספקית פלטפורמת מסחר מקוונות, פלייטק היא גוף טבעי לפיתוח התחום.

ב-18 במאי 2015, הודיעה פלוס 500 שה-UK Financial Conduct Authority - FCA - דרשה בחינה של מערכות ה-Anti-Money Laundering - AML שלה וכן של בקרות מווסתות אחרות. הדבר הוביל לכך ש-Plus500UK אסרה על עסקות ללקוחות קיימים עד ליישום נהלי AML נוספים. כתוצאה מכך, הפסיקה Plus500UK לצרף לקוחות חדשים.

טדי שגיאצילום: אלי מרקוביץ'

בנוסף, אירועים שאירעו לאחרונה והפרסום הנלווה אליהם חשף את פלוס 500 לבדיקה מוגברת ולבקשות מידע מרובות מהרגולטורים באזורים בהם היא מורשית. בעוד המוצרים, הטכנולוגיה ומיומנויות השיווק של פלוס 500 ממשיכות להיות יציבות, הבדיקה הרגולטורית את פלוס 500 האירה את התועלות בהרחבת התשתית התפעולית לתמיכה בעסק בממדים שלה.

בהתייחס לרכישה, אמר מור ווייזר, מנכ"ל פלייטק: "לאחר שהשלמנו לאחרונה את הרכישה של TradeFX, ההזדמנות לרכוש את פלוס 500 תאפשר לשאיפות שלנו להרחיב את ההיצע של פלייטק. כרכישה שתגדיל את ההכנסות באופן מיידי, שילוב שני העסקים הוא חיוני והוא מאפשר לנו להעביר את המוצרים והשירותים המובילים שלנו למגוון רחב יותר של עסקי מסחר פיננסיים תוך שאנו נמשיך ליישם את אסטרטגיית הצמיחה של הקבוצה".

גל הבר, מנכ"ל פלוס 500 אמר כי "אנו מאוד גאים בעובדה שהפכנו, בתוך זמן קצר, את פלוס 500 לשחקנית משמעותית בשוק ה-CED. עם הקבלה ל-AIM במחיר מניה של 115p ב-24 ביולי 2013 ולאחר שחילקנו דיבידנדים משמעותיים בתקופה זו, אנו סבורים כי עכשיו הזמן המתאים לשלב את העסק עם פלייטק, אשר יכולה לספק לנו תשתית ומומחיות נוספת עבור מיומנויות הליבה שלנו בתחום המוצרים, הטכנולוגיה והשיווק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker