בתי זיקוק גייסה 470 מיליון שקל בשלב המוסדי

החברה בוחנת את האפשרות להגדיל את היקפה של ההנפקה מעבר להיקף המתוכנן של 500 מיליון שקל

יורם גביזון

חברת בתי זיקוק (בזן), שבשליטת החברה לישראל, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת אגרות החוב בהיקף של 470 מיליון שקל. בתי זיקוק (בזן) מנפיקה 2 סדרות חדשות של אגרות חוב: סדרה ה' שקלית למשך חיים ממוצע (מח"מ) של 6 שנים וסדרה ו' צמודה לדולר למשך חיים ממוצע של 5.6 שנים. במסגרת השלב המוסדי נרשמו ביקושים של 700 מיליון שקל להנפקה.

החברה בוחנת את האפשרות להגדיל את היקפה של ההנפקה מעבר להיקף המתוכנן של 500 מיליון שקל בכפוף לאישור שתקבל מחברת הדירוג מעלות לפיו יישמר הדירוג שנתנה מעלות להנפקה של שתי הסדרות בהיקף של 500 מיליון שקל.

סמנכ"ל הכספים של בזן, ישראל לדרברגצילום: ג'ני ברסט

המשקיעים המוסדיים הזרימו ביקושים ל-348 מיליון אג"ח מסדרה ה' ובאופן בלתי צפוי התחייבות גדולה עוד יותר לרכישת האג"ח הדולרי מסדרה ו' בהיקף של 360 מיליון שקל. בזן קבעה את הריבית המקסימלית על אגרות החוב השקליות מסדרה ה' ברמה של 5.9% שנמוכה משיעור הריבית המקסימלית שהוצע על ידי החברה שעמדה על 6.4%, ואילו הריבית על הסדרה הדולרית נקבעה על 6.7% - שנמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצעה על ידי החברה שעמדה על 7%.

ישראל לדרברג סמנכ"ל כספים וכלכלה בבזן ציין שהגיוס במח"מ ארוך יחסית של 6 שנים הוא חלק מהתוכנית הפיננסית של החברה לחיזוק איתנותה הפיננסית, לשיפור נזילותה ולהקטנת עלויות המימון.

לדרברג אמר שבהנפקה הנוכחית החברה שמתנהלת ומדווחת כחברה דולרית גייסה לראשונה אגרות חוב דולריות וחסכה בכך את עלות ההמרה של שקלים לדולרים שבה נשאה בהנפקות הקודמות של אגרות חוב.

בתי זיקוק תקיים בשבוע הבא את השלב הציבורי של ההנפקה שמלווה על ידי קונסורציום של חתמים אותו מובילה לאומי פרטנרס חתמים ובו משתתפים גם מנורה מבטחים חיתום, ברק קפיטל חיתום, פועלים איי.בי.איי ואקסלנס נשואה חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker