טבע הגדילה את החזקותיה במיילן ל-1.6% בהשקעה כוללת של 550 מיליון דולר

מנכ"לית מיילן הת'ר ברש רמזה כי לדעת הנהלת מיילן הרכישות שמבצעת טבע אינן חוקיות

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת טבע הגדילה בסוף השבוע שעבר את החזקותיה בחברת מיילן ל-1.61% כשרכשה עוד 292 אלף מניות ביום שישי במחיר ממוצע של 72.4 דולר למניה ובהשקעה של 21 מיליון דולר.

הרכישות שבוצעו על ידי טבע ביום שישי האחרון הגדילו את ההשקעה הכוללת של טבע במניותיה של מיילן ל־553 מיליון דולר. מנכ"לית מיילן הת'ר ברש רמזה כי לדעת הנהלת מיילן הרכישות שמבצעת טבע אינן חוקיות.

בכנס משקיעים של סנפורד ברנסטין בניו יורק אמרה ברש: "מעניין מאוד בעינינו ואנו ממתינים להבין כיצד טבע רוכשת מניות שלנו מעבר ל־75 מיליון דולר המותרים על פי חוק מבלי שקיבלו קודם לכן אישור מרשות ההגבלים העסקיים".

טבע רוכשת את מניות מיילן כדי להגביר את הלחץ על חברת מיילן להיכנס לדיונים על רכישת החברה על ידי טבע. על פי תקנונה של מיילן החזקה של 3% מקנה לחברה זכות לדרוש להעלות נושאים לסדר יומה של אסיפת בעלי המניות של החברה והחזקה של 4.6% ממניות מיילן מאפשרת לחברה לפנות לבית משפט לענינים מסחריים בהולנד שבה מאוגדת מיילן ולהתחיל בהליכים משפטיים, בטענה שהנהלת מיילן ודירקטוריון החברה פועלים בניגוד לטובת בעלי המניות.

מטרה נוספת של רכישת המניות היא לאותת לבעלי המניות של מיילן, בטרם יתכנסו לאסיפה ביולי־אוגוסט כדי לאשר את רכישת פריגו, שטבע מחויבת להצעתה לרכוש את מיילן ושבניגוד להנהלת מיילן ובעיקר יו"ר החברה רוברט קורי, היא סבורה שההליכים המשפטיים בהולנד לא ייארכו שנתיים אלא זמן קצר ועל כן היא נכונה לסכן סכומים משמעותיים בהשקעה במניותיה של מיילן.

צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker