לקראת עסקת ענק? טבע מגבירה את הלחץ על מיילן - קנתה 1.35% מהחברה

החברה הישראלית השקיעה 450 מיליון דולר במניותיה של מיילן אותה הציעה לרכוש בתמורה ל-40 מיליארד דולר

יורם גביזון

חברת טבע מגבירה את הלחץ על חברת מיילן האמריקאית. טבע דיווחה לרשות ניירות ערך האמריקאית שרכשה 1.35% ממניותיה של מיילן במחירים שנעו בין 69 ל-71 דולר למניה ובשווי של 450 מיליון דולר.

"הרכישה מדגישה את מחויבותה של טבע להצעת רכש למיילן", ציינה החברה בהודעה שפירסמה וחזרה על נכונותה לפתוח מיידית בדיונים עם דירקטוריון מיילן על הצעתה לרכוש את הבעלות המלאה בחברת מיילן.

יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמן
יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמןצילום: בלומברג וראובן קפוצ'ינסקי

טבע פירסמה ב-21 באפריל הצעת רכש לכל מניותיה של מיילן במחיר של 82 דולר למניה, בחלוקה שווה בין מזומן לבין מניות טבע שיוקצו לבעלי מניותיה של מיילן, ובשווי של 40 מיליארד דולר.

ההצעה נדחתה על ידי דירקטוריון מיילן פה אחד ולוותה במכתב בוטה של יו"ר החברה רוברט קורי שהסביר כי הצעתה של טבע נמוכה דרמטית משוויה הכלכלי של מיילן והוסיף כי לא יביא לדיון בדירקטוריון מיילן הצעה שלא תהיה גבוהה משמעותית מ-100 דולר למניה.

קורי אמר בימים האחרונים כי האסטרטגיה היחידה של חברה היא להיות עצמאית וכי אם אין לחברה אסטרטגיה כחברה עצמאית הרי רכישתה היא שאלה של זמן. קורי אמר עוד כי אין לו עניין בהצעת רכש מטבע משום שטבע לא מסוגלת להציע למיילן דבר אותו אינה מסוגלת לעשות בעצמה.

ביומיים האחרונים התחדשו ההערכות כי בכוונתה של טבע לשפר את הצעתה לבעלי המניות של מיילן בטרם יתכנסו במהלך הרבעון השלישי כדי לאשר הצעת רכש לכל מניותיה של חברת פריגו תמורת 75 דולר במזומן ו-2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו. הצעה זו שמשקפת שווי חברה של 29.5 מיליארד דולר נדחתה על ידי דירקטוריון פריגו בטענה שאינה משקפת את שוויה הכלכלי של החברה ואת סיכויי צמיחתה.

טבע מתכננת על פי הערכות להגדיל את רכיב המזומן בהצעתה לבעלי מניותיה של מיילן ולהציע להם פיצוי אם מנייתה של טבע תרד מתחת לשווי מסוים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker