חדשות טובות לישי דוידי: הרווח התפעולי של פולירם קפץ ב-30%

יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הפלסטיק דיווחה על צמיחה של 16%, חודש לאחר שקרן פימי רכשה את השליטה בה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

חודש לאחר שקרן פימי רכשה את השליטה בפולירם, התוצאות הכספיות של החברה מסבירות את נכונות הקרן, הנמצאת בבעלות ישי דוידי, לשלם 350 מיליון שקל בעבור 65% מפעילותה.

פולירם הרוויחה 12.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015 - גידול של 27.8% לעומת הרבעון המקביל ב–2014. הרווח התפעולי של פולירם קפץ ב–30.3% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל אשתקד והגיע ל–15.5 מיליון שקל שהם 12.7% מהמחזור לעומת 11.3% מהמחזור ברבעון המקביל אשתקד.

ישי דוידיצילום: עופר וקנין

פולירם מייצרת חומרי גלם מושבחים לתעשיית הפלסטיק עבור חברות המזריקות חומרי פלסטיק מוגמרים. החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת תרכובים תרמופלסטיים ומקשרים, משפרי אימפקט ודבקים, המאפשרים ליצרני המוצרים הפלסטיים להקנות למוצר המוגמר תכונות ויישומים שלא ניתן להשיג בשימוש בחומרי הגלם, כמו גמישות, עמידות לשמש, לחום וללחצים. המוצר המוביל של פולירם הוא פוליטרון - פולימר מחוזק בסיבי זכוכית ארוכים המאפשרים להחליף חלקי מתכת במכוניות ומוצרי בטיחות בחומרים תרמופלסטיים קלים יותר המקטינים את עלות הייצור ואת צריכת הדלק של המכונית.

הכנסותיה של פולירם צמחו ב–15.9% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב–122 מיליון שקל.

מנוע הצמיחה

הגידול של 16.7 מיליון שקל בהכנסות נבע מתוספת הכנסות של 5.3 מיליון שקל (13.4%), 5 מיליון שקל (28.7%) ו–5.2 מיליון שקל (45.4%) בישראל, בארה"ב ומדינות אחרות בהתאמה.

מנוע הצמיחה העיקרי של פולירם ברבעון היה תחום הבונדירם שהם מקשרים, משפרי אימפקט ודבקים. מקשרים ומשפרי אימפקט הם תוסף לתערובות שמייצרים יצרני תרכובים תרמופלסטיים כדי לחבר בין החומרים בתערובת ולשפר את תכונותיהם. מקשרים משפרים את הקשר בין סיבי הזכוכית לפולימר במוצר המוביל האחר של החברה - פוליטרון - ומשפרים את תכונותיו המכניות.

הכנסות החברה מייצור ושיווק מוצרי בונדירם גדלו ב–22% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב–41.3 מיליון שקל. ההכנסות מתחום התרכובים גדלו ב–13% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב–80.5 מיליון שקל.

הרווח הגולמי גדל ב–26.8% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל אשתקד והגיע ל–26.8 מיליון שקל, שהם 22% מהמחזור לעומת 20.1% מהמחזור ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח הגולמי וברווחיות הגולמית נבע בעיקר מהעלייה במכירות במוצרי בונדירם שרווחיותם הגולמית גבוהה יחסית, ומהפיחות בשער השקל כלפי הדולר.

הפעילות השוטפת של פולירם ייצרה עודף של 8.1 מיליון שקל בתזרים המזומנים ברבעון הראשון של 2015 לעומת עודף תזרימי של 15.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בעודף התזרימי ברבעון החולף נובעת מגידול בהון החוזר במקביל לצמיחתה המהירה של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker