מנכ"ל מגדל לשעבר יונל כהן רוכש 11% מחברת הביטוח איילון בכ-48 מיליון שקל

כחלק מהעסקה, כהן גם קיבל אופציית רכש (Call) לרכישת 11% נוספים ממניות איילון במחיר דומה, שניתנת למימוש בדצמבר 2015

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

מנכ"ל מגדל לשעבר, יונל כהן, שסיים את תפקידו בחברת הביטוח והפיננסים לפני כשנה וחצי, ממשיך במסע הקניות בשוק ההון. הבוקר (ד') דווח למשקיעים כי כהן רוכש 11% מחברת הביטוח איילון בכ-47.85 מיליון שקל. כחלק מהעסקה, כהן גם קיבל אופציית רכש (Call) לרכישת 11% נוספים ממניות איילון במחיר דומה, שניתנת למימוש בדצמבר 2015.

איילון הינה חברת ביטוח קטנה יחסית, הנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-400 מיליון שקל. החברה עוסקת בביטוח כללי, ביטוח חיים, ניהול קרנות פנסיה, קופות גמל, ופעילויות שוק ההון. בעלי השליטה בחברה הם רחמני נגה ובנו רחמני לוי, שמחזיקים בכ-88% ממניותיה.

כהן עזב את מגדל לאחר כהונה מוצלחת של כ-5.5 שנים כמנכ"ל, לאחר שלא הצליח להסתגל לניהול הדומיננטי של הבעלים הנוכחי של מגדל, שלמה אליהו. כהן נחשב לאיש אמיד שצבר במהלך עשור האחרון הון לא מבוטל, בין השאר באמצעות מכירת סוכנות ביטוח מבטח סימון למגדל, שכר ומענקים במגדל ועוד.

יונל כהן

לפני כחצי שנה רכש כבר יונל 27.5% מבית ההשקעות תמיר-פישמן לפי שווי פעילות של כ-60 מיליון שקל. לאחר השלמת העסקה מונה כהן לתפקיד היו"ר של תמיר-פישמן. ההשקעה אז בוצעה באמצעות החברה הפרטית שבשליטתו "אופק עד השקעות ופיננסים", אותה הקים יחד עם שותפים נוספים, חלקם יוצאי מגדל לשעבר, שמילאו תפקידים שונים בתחומי ביטוח ופיננסים.

ההשקעה באיילון ביטוח ובתמיר-פישמן מצטרפות לפעילויות נוספות שבהן מעורב כהן, בהן שליטה משותפת עם משפחת רובינשטיין בחברת הנדל"ן והדיור מוגן בית הזהב, הנסחרת בבורסה בת"א לפי שווי שוק של כ-150 מיליון שקל. כיום, כהן ואשתו נורית מור ב-17.33% ממינות חברת בית הזהב, ששויין מסתכם בכ-26 מיליון שקל.

כהן גם מכהן כיו"ר חברת ביילסול השקעות שבשליטת שרגא בירן (80%) ודודי ויסמן (20%) ושדרכה בירן וויסמן שולטים בקבוצת אלון הפועלת בתחומי אנרגיה, קמעונות, נדל"ן, פיננסים ושולטת בחברות כמו אלון חיפושי גז ונפט, אלון ריבוע כחול, חברת כרטיסי אשראי דיינרס ועוד. כהן מונה לתפקיד על ידי בירן בעקבות סכסוך שפרץ בין בירן לויסמן, לאחר שבירן הביע חוסר שביעות רצונו מאופן ניהולו של ויסמן ומינה את כהן כדירקטור מטעמו בחברות שונות בקבוצת אלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום