אלקטרה וקנדה ישראל מכרו קרקע גדולה בסנט פטרסבורג ברוסיה

הרוכשת היא ענקית הנדל"ן הרוסית סטל סיטי ■ המוכרים יהנו מ-17% מהתקבולים ממכירת הדירות בהיקף של כ-500 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברות אלקטרה בע"מ שבשליטת אלקו החזקות של משפחת זלקינד וקנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, דיווחו היום על עסקה גדולה בתחום הנדל"ן בסנט פטרסבורג, רוסיה למכירת מלוא זכויותיהם (50% אלקטרה ו-44.5% אלקטרה בע"מ) בפרויקט בנייה למגורים, לידי חברת סטל סיטי - יזמית הנדל"ן הגדולה ברוסיה המוכרת כ-12 אלף דירות בשנה.

הנכס הנמכר הינה קרקע חקלאית המשתרעת על פני שטח ענק של 2,400 דונם בדרום סנט פטרסבורג, שנרכשה ע"י השותפים בשנת 2007 תמורת כ-100 מיליון דולר וכשנתיים לאחר מכן הם שינו את ייעוד הקרקע לבנייה למגורים וזאת ללא ביצוע פיתוח כלשהו על הקרקע.

כעת הודיעו החברות כי במסגרת ההסכם עם החברה הרוסית סטל סיטי יועברו הזכויות של הקמת הדירות וזאת בתמורה להעברת תקבולים לאלקטרה וקנדה ישראל בהיקף של 17% ממכירת הדירות, כלומר כעת החברה הרוסית תטפל בכל נושא עלויות הבנייה של הפרויקט, בעוד שאלקטרה וקנדה ישראל יהפכו כעת לשותפות פיננסיות בפרויקט.

על הקרקע ניתן לבנות כ-40 אלף דירות וכן הפרויקט כולל כ-200 אלף מ"ר של שטחי מסחר שאינם כלולים בעסקת המכירה. אלקטרה בע"מ וקנדה ישראל דיווחו כי היקף התקבולים שהם צפויים להנות מהם מוערך בכ-500 מיליון דולר והם צפויים להתפרס לאורך תקופת ההקמה והשיווק של הפרויקט.

שיווק הדירות בשלב הראשון של הפרויקט צפוי להתחיל ברבעון הרביעי של 2015 ואלקטרה צפויה לקבל כ-43 מיליון דולר מתקבולי השלב הראשון – שישמשו לפירעון הלוואת בעלים.

בתגובה לדיווח, מניית אלקטרה בע"מ, המנוהלת ע"י איתמר דויטשר, עלתה בכ-1.4% והשלימה עלייה של כ-28% מתחילת השנה לשווי שוק של 1.9 מיליארד שקל. גם מניית החברה האם אלקו החזקות עלתה אתמול בכ-1.35% והשלימה קפיצה של כ-53% מתחילת השנה לשווי שוק של כ-965 מיליון שקל. בסוף שבוע האחרון פירסמה אלקו תוצאות חיוביות לרבעון הראשון של 2015 שבהן הציגה רווח נקי של 16 מיליון שקל לעומת הפסד של 29 מיליון שקל ברבעון המקביל.

השיפור בתוצאות הושג בעקבות התוצאות החיוביות שהציגו אלקטרה בע"מ ואלקטרה צריכה. כמו כן, אלקו נהנית כיום מונטום חיובי בעסקיה בעקבות הצפת ערך הצפויה לה במידה וקרן ריט (קרן השקעות בנדל"ן הנהנית מתנאי מיסוי מיוחדים) LAT תשלים בחודשים הקרובים את הנפקת מניותיה בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ- מיליארד דולר לפני הכסף.

את קנדה ישראל ואלקטרה ייצגו בעסקה עורכי הדין ארי וקסלר וערן אורבך ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker