מנכ"ל פריגו על הצעת הרכש ממיילן: "יש על מה לדבר, במחיר הנכון"

UBS מעריך שגם אם הנהלת פריגו תחל במו"מ עם מיילן היא תנהל במקביל מגעים עם חברות אחרות על מכירתה כדי למצות את הערך למשקיעים. פריגו אינה מתכוונת לא תנסה לחסום השתלטות עויינת באמצעות גלולת רעל

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

שלוש פעמים בתוך פחות משבועיים דחה דירקטוריון פריגו את הצעת הרכש העוינת של מיילן, שהובלה בידי יו"ר מיילן, רוברט קורי, לרכוש את החברה, בטענה שההצעה רחוקה מלשקף את שווייה הכלכלי של החברה. ואולם, בניגוד לדחייה הקטגורית והמיידית של הדירקטוריון, נקט שלשום מנכ"ל פריגו, ג'ו פאפא, נימה פרגמטית ועניינית יותר בכנס משקיעים שאורגן בידי UBS בניו יורק.

פאפא אמר במצגת שערך למשקיעים כי יש מחיר שבו ניתן יהיה להתחיל לקיים דיונים בין פריגו למיילן על עסקה אפשרית. פאפא אמר, עם זאת, שהצעתה הנוכחית של מיילן אינה קרובה למחיר תיאורטי. פאפא חזר על הערכתו שהצעת מיילן מתמחרת בחסר משמעותי את השווי הכלכלי של פריגו. דברי פאפא סייעו לעליית מנייתה של פריגו ב-2% בבורסה של ניו יורק וב-0.8% לפני תחילת המסחר אתמול. מיילן ציינה בתגובה לדחיית הצעתה האחרונה בידי דירקטוריון פריגו כי בכוונתה לפנות ישירות לבעלי מניות פריגו.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגו
ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ'

פאפא העריך בכנס המשקיעים שמיילן תכנס את בעלי מניותיה לאשר את הצעת הרכש לפריגו ביולי־אוגוסט 2015, כך שפרסום הצעת הרכש לבעלי מניותיה של פריגו בידי מיילן עשוי להתרחש ב-14 בספטמבר. הוא הדגיש שאין בכוונת פריגו להוסיף לתקנונה גלולת רעל, כלומר סעיף שיכשיל את השלמתה של ההשתלטות העוינת. מיילן, שדחתה לאחרונה הצעת רכש עוינת מחברת טבע בתמורה ל–82 דולר למניה בחלוקה שווה בין מזומן למניות, נערכה להצעת הרכש של טבע כשהביאה בסוף ינואר 2015 לאישור סעיף תקנוני שמקנה לדירקטוריון החברה את הזכות להקצות לגוף ייעודי, שיורכב משלושה חברי דירקטוריון חיצוניים של מיילן, מניות בכורה (כלומר, בעלות זכות הצבעה ל–50% מהקולות באסיפת בעלי המניות של החברה) כדי להרתיע מראש משתלט פוטנציאלי מניסיון להחליף את דירקטוריון החברה באמצעות רכישת מניות מיילן.

מארק גודמן, אנליסט ב–UBS שריאיין את פאפא, ציין בעדכון שכתב בעקבות כנס המשקיעים כי הנהלת פריגו סבורה שקצב הצמיחה של מיילן ומכפיל הרווח שלפיו היא נסחרת, ידללו את שווי מנייתה של פריגו, וכן ששיעור התשואה להון המושקע בעסקה יהיה בלתי אטרקטיבי. להערכתו, אם הנהלת פריגו תחליט להיכנס למו"מ עם מיילן, היא תפתח בשיחות עם רוכשים פוטנציאליים אחרים כדי להשיא את הערך למשקיעים. גודמן מציין שהנהלת פריגו משוכנעת ביכולתה להציג צמיחה אורגנית בקצב שנתי של 5%–10% בטווח הארוך.

רוברט קורי, מנכ"ל מיילןצילום: בלומברג

טבע מחזקת את תרופות המקור

בעוד המאבק המשולש על השליטה בשוק הגנרי העולמי נמשך, עשתה טבע צעד נוסף לחיזוק תחום התרופות המקוריות ומוגנות הפטנט. חברת איגל (Eagle) הודיעה שמשרד הפטנטים האמריקאי רשם פטנט שתוקפו עד מארס 2033 על השימוש בפורמולציה של החומר הפעיל, שהוא הבסיס לזריקה Treanda של טבע לטיפול בסרטני דם בעירוי מהיר של 10 דקות.

טבע ואיגל חתמו במחצית פברואר 2015 על הסכם שלפיו טבע קיבלה רישיון בלעדי לשיווק המוצר של איגל, EP 3102, לטיפול בלוקמיה לימפוציטית כרונית, וכן לימפומה איטית של תאי B שאינם הודג'קין. זאת תמורת 30 מיליון דולר במזומן ותשלום נוסף של עד 90 מיליון דולר על פי עמידה באבני דרך.

ההסכם סיים משפט פטנטים בין טבע לאיגל שעירערה על תוקפה של הגנתה של תרופת יתום שניתנה לטריאנדה והגנה עליה מפני תחרות בשתי התוויות עד ספטמבר 2015 ועד מאי 2016. אובדן ההגנה של תרופת היתום היה גורם לירידה חדה במכירות טריאנדה, שכן 17 חברות גנריות הגישו בקשה לשווק את התרופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker