ביקושי יתר בשלב הציבורי איפשרו לאביב ארלון לגייס 38 מיליון שקל

חברת הנדל"ן הקטנה השלימה אתמול את שלב המכרז הציבורי עם ביקושים של 22 מיליון שקל - כמעט פי ארבעה מהיקף הגיוס הנדרש ■ לאור הביקושים הגבוהים בשלב הציבורי, החתמים משכו חזרה את הזמנותיהם מהשלב המוסדי

ערן אזרן

למרות הדשדוש שאפיין את השלב המוסדי, חברת הנדל"ן אביב ארלון הצליחה להשלים בהצלחה הנפקה של סדרת אג"ח חדשה (ה') בסכום של 38 מיליון שקל. אתמול (ב') השלימה החברה את שלב המכרז הציבורי עם ביקושים של 22 מיליון שקל – כמעט פי ארבעה מהיקף הגיוס הנדרש. זאת, לאחר שהחברה נתקלה בביקושים נמוכים בשלב המכרז המוסדי שנערך בשבוע שעבר, והחתמים נאלצו "לבלוע" סחורה בהיקף של כ-25% מסכום ההנפקה.

לאור הביקושים הגבוהים בשלב הציבורי, החתמים – פועלים אי.בי.אי, דסיקונט חיתום ומנורה הנפקות - משכו חזרה את הזמנותיהם (כ-8 מיליון שקל). הריבית בהנפקה נקבעה על רמת המקסימום – 5.8%, המגלמת תשואה של כ-6% למשקיעים. למרות ביקושי היתר, החברה החליטה שלא להפעיל את זכותה להקצאה נוספת של אג"ח בסכום של כ-6 מיליון שקל, וזאת מאחר שאינה נדרשת לאשראי נוסף מעבר לסכום הגיוס.

קופת חסכון של חזיר מונחת בין שני מחשבים שעליהם מדדי בורסות
צילום: בלומברג

אביב ארלון היא חברה קטנה הנסחרת בשווי של כ-108 מיליון שקל. החברה, שבשליטת (77%) קבוצת אביב וקבוצת ארלון, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב ובסרביה. החברה מחזיקה ביחד עם שותפים ב-10 מרכזים מסחריים בארה"ב בשטח כולל של כ-210 אלף מ"ר, המייצרים רווח תפעולי תזרימי (NOI) של 73 מיליון שקל (חלק החברה 50%). בנוסף, החברה מקימה שלושה מרכזים מסחריים בסרביה באמצעות החברה הבת (100%) אביב ארלון גלובל (AAR).

אביב ארלון יצאה לגיוס במטרה להרחיב את פעילותה בסרביה. החברה העניקה לבעלי האג"ח שעבוד ראשון על מניות אביב ארלון גלובל, ושטרי הון שהונפקו לה. שעבודים אלו נחשבים לחלשים יחסית, וזאת מאחר שמדובר בנכסים לא סחירים שמחזיקי האג"ח עשויים להתקשות במימושם. איגרות החוב, שאינן מדורגות, הוצעו במח"מ (משך חיים ממוצע) ארוך של כ-4.5 שנים, וזאת בהשוואה לאיגרות החוב מסדרה ד', שנסחרות בשוק בתשואות של 4.4% למח"מ קצר יותר של 2.3 שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker