בורסת סינגפור מחפשת חברות בישראל

בבורסה של סינגפור נסחרת כיום חברה ישראלית אחת, סרין טכנולוגיות, שהונפקה לפני עשור וששווי השוק שלה הוא 700 מיליון דולר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
אסא ששון

בימים אלו נמצאים בכירי הבורסה הסינגפורית בישראל, ומטרתם לזהות ולעודד חברות ישראליות להנפיק בבורסה ב, כך נודע ל–TheMarker. עם החברות שכבר נמצאות בהליכים מתקדמים להתחיל ולהיסחר בסינגפור נמנית חממת חברות הביוטכנולוגיה טריידליינס מדיקל. בתקופה האחרונה בוחנים ראשי הבורסה ורשות ניירות ערך צעדים שונים כדי לקדם את הבורסה המקומית, הן מבחינת מספר החברות הנסחרות בה, והן מבחינת מחזורי המסחר בה.

היום יתקיים כינוס של פירמת עורכי הדין בגרוס, קליינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, שיפגיש את בכירי הבורסה הסינגפורית עם החברות הישראליות. בשיחה עם עו״ד רן בן ארי, שותף בפירמה, הוא מסביר את יתרונות הבורסה הסינגפורית: "הבורסה הסינגפורית נותנת לחברות הישראליות גישה להון הרב של משקיעים בדרום מזרח אסיה, וכן היא משמשת שער להון של שאר מדינות אסיה. הן לאור מדיניות מוצהרת והן לנוכח תהליכים של סיניזציה של הונג קונג, הבורסה של סינגפור מקבלת עדיפות בראייה של חברות מערביות.

"כישראלים זו אופציה קורצת, שכן יש במדינה משטר יציב שמבוסס על המשפט הבריטי הדומה למשפט הישראלי, מערכת יציבה של שלטון חוק, וחיי המסחר והכלכלה המתנהלים באנגלית. בנוסף, לסינגפור וישראל יש קשרים טובים בתחומים רבים, ויש הערכה רבה לישראל בכלל ולטכנולוגיה הישראלית בפרט. המשקיעים הסינגפורים מחפשים להשקיע בחברות ישראליות בעיקר בתחומי ההיי־טק והביטחון".

בן ארי הוסיף עוד כי "בסינגפור עצמה יש הון רב מאוד, עם קרנות השקעה מוסדיות בסכומים של טרליוני דולר. חלק לא מבוטל מהכסף מיועד לגיוס הון בחו"ל. למותר לציין, כי ההשקעה באסיה רק גדלה, וסינגפור היא שער כניסה מצוין לדרום מזרח אסיה".

הבורסה בסינגפורצילום: בלומברג

בבורסה הסינגפורית רשומה חברה ישראלית אחת, , שמייצרת מכונות לחיתוך יהלומים. החברה נרשמה למסחר לפני כעשור, ומאז ההנפקה היא הניבה תשואה של 600% למשקיעים. כיום נסחרת החברה במכפיל 20 ובשווי שוק של 700 מיליון דולר.

בן ארי ציין עוד כי "בבורסה הסינגפורית יש שתי רשימות, ראשית ומשנית. הרשימה המשנית נועדה לחברות היי־טק שאינן יכולות להנפיק בנאסד"ק, אבל כן ראויות להנפקה. חברות כאלה אינן נדרשות לבציג שווי שוק מסוים. מכל מקום, המשקיע האסיאתי לא יבוא לקנות מניות בישראל. הם מעוניינים לקנות מניות בבורסות הקרובות אליהם. הם מבינים איך זה פועל, ולכן יש להם אופציות רבות במקום". אחד ההיבטים הפחות מוכרים של סינגפור הוא הגבול עם שתי מדינות מוסלמיות גדולות, אינדונזיה ומלזיה. על פי פרסומים זרים, לישראל יש יחסי מסחר לא רשמיים עם אינדונזיה, ולא מן הנמנע כי חברות ישראליות יעזרו בסינגפור גם כדי להיכנס למלזיה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker