הספקולנטים הפילו ב-36% את מניית plus500 בבורסת לונדון

מניית חברת המסחר קרסה במסחר בלונדון בשל השהיית חלק מחשבונות לקוחותיה לצורך בדיקות ■ "לצערינו אין לנו ברירה אלא לציית לדרישות החוק ולעצור את הפעילות בחשבון עד לבירור מלא ומדויק של המידע שיש לנו", נמסר מהחברה

אסא ששון

מניית חברת המסחר plus500  קרסה במסחר בלונדון ב-36%. הסיבה לקריסה היא השהיית חלק מחשבונות לקוחותיה לצורך בדיקות. באחרונה נשכרו יועצים רגולטורים שבחנו את פעילות החברה. הם הבינו כי ישנם כמה הליכים שלא עומדים בדרישות הרגולטוריות של הרשויות בבריטניה, בעיקר בתחום התיעוד. מדובר על כ-17 אלף לקוחות של החברה, כולם מבריטניה, הזירה העיקרית שבה חל גידול בגיוס הלקוחות של החברה, שאחראית על כ-50% מפעילותה.

החברה הודיעה ללקוחותיה כי הפעילות בחשבונותיהם הושהתה. "לצערינו אין לנו ברירה אלא לציית לדרישות החוק ולעצור את הפעילות בחשבון עד לבירור מלא ומדויק של המידע שיש לנו על החשבון והפעילות בו", מסרה החברה ללקוחות. "עד שהבדיקה תסתיים לא תוכל להפקיד או למשוך כספים מהחשבון או לבצע עסקות כלשהן".

plus500 מתמחה בפלטפורמת מסחר לחוזי הפרשים, מה שמאפשר לספקולנטים להמר על מגוון מוצרים. החברה נהנתה ברבעון הראשון של 2015 מעלייה בהיקף הלקוחות הפעילים. היקף זה גדל ברבעון הראשון לשנת 2015 בכ-34%, והסתכם למספר שיא של 67,667 לקוחות פעילים, זאת לעומת 50,438 לקוחות ברבעון הראשון לשנת 2014. 

מספר הלקוחות החדשים גדל ברבעון הראשון לשנת 2015 בכ-63% והסתכם למספר שיא של 32,880 לקוחות חדשים, לעומת 20,124 לקוחות חדשים בתקופה המקבילה אשתקד. עלייה זו תורגמה גם להכנסות: הכנסות החברה ברבעון הראשון לשנת 2015 הסתכמו בסך של כ-82.1 מיליון דולר, לעומת כ-60.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של כ-35%.

גל הבר, מנכ"ל Plus500
גל הבר, מנכ"ל Plus500

הכנסות השיא נרשמו בעיקר בשווקי אנגליה ומערב אירופה. החברה ציינה עוד כי מה שהוביל לכך הוא חיזוק מותג החברה הבינלאומי, תנאי שוק חיוביים, לרבות השפעות של תנודתיות יוצאת דופן בפרנק השוויצירי בחודש ינואר.

כחלק מחיזוק המותג חתמה החברה בתחילת ינואר השנה על הסכם חסות עם אלופת "לה ליגה" (הליגה הספרדית הראשונה), מועדון הכדורגל אתלטיקו מדריד. מקורבים להסכם ציינו כי עלות ההסכם מוערכת בלמעלה מ-50 מיליון שקל בשנה (מעל ל-13 מיליון דולר). החברה תהיה נותנת חסות משותפת ליתרת עונת 2014/15, המסתיימת במאי 2015, והיא נמצאת במגעים אינטנסיביים להרחבת השותפות לעונות הבאות.

החברה, המנוהלת בידי גל הבר ונשלטת בידי אלון גונן, מספקת לציבור רחב של סוחרים פלטפורמת מסחר במגוון חוזי הפרשים (CFD) על נכסים שונים כמו מניות, סחורות, מט"ח, מדדים ותעודות סל. הכנסות החברה הן פונקציה של עמלות שמשלם כל סוחר.

חוזי הפרשים הם הלהיט התורן בקרב הספקולנטים וסוחרי החוזים. חוזה הפרשים (Contract for Difference)  הוא חוזה בין שני שותפים, שמחליפים את ההפרשים בין מחיר הפתיחה למחיר הסגירה, ומכפילים אותו במספר המניות המוסכם. רווח או הפסד מוגדרים על ידי ההפרשים שבהם נקנו ושבהם נמכרו. זהו כלי השקעה, המאפשר לסוחרים למנף את השקעתם עד לרמה של פי 10 בהשוואה לתנאי מסחר רגילים ולהשתתף בתזוזות מחירים של נכס בסיס כלשהו ללא קנייה של אותו הנכס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker