מוזי ורטהיים ויתר במפתיע על זכותו למנות יו"ר מטעמו למזרחי טפחות; כהונת וידמן תוארך

ההפתעה שבהחלטה היא נוכח התנהלות שתי משפחות השולטות בבנק שקידשו את סוגיית שוויון הזכויות בין שני הצדדים

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

מוזי ורטהיים החליט היום (ב') לוותר על זכותו למנות יו"ר מטעמו בבנק מזרחי טפחות ובעקבות כך הוארכה כהונת יו"ר הבנק משה וידמן לתקופה של שנתיים נוספות - עד סוף 2017.

ורטהיים מחזיק במחצית מזכויות השליטה בבנק, לצד משפחת עופר. בשנת 2012, עם פרישתו של יעקב פרי מתפקיד יו"ר הבנק, סיכמו ורטהיים ועופר על רוטציה בתפקיד היו"ר, כך שמשפחת עופר תמנה את וידמן לכהונת יו"ר לתקופה של 3 שנים (עד נובמבר 2015) ולאחר מכן לורטהיים אמורה היתה להיות הזכות למנות יו"ר מטעמו לתקופה של 3 שנים. ההבנה בין הצדדים היתה כי ורטהיים יודיע על מינוי של יוני קפלן (לשעבר נציב מס הכנסה) המכהן כדירקטור מטעמו בבנק.

מוזי ורטהייםצילום: עופר וקנין

אולם באופן מפתיע, החליט היום ורטהיים לוותר על זכותו למנות יו"ר מטעמו, ועל כן הוחלט להאריך את כהונתו של וידמן בשנתיים נוספות עד סוף 2017. ההפתעה שבהחלטה היא נוכח התנהלות שתי משפחות השולטות בבנק שקידשו את סוגיית שוויון הזכויות בין שני הצדדים - סוגיה שהובילה לא פעם למלחמות פנימיות בבנק סביבי עניינים אלו.

ייתכן וההחלטה של ורטהיים להותיר את וידמן בתפקיד היו"ר - נובעת מהעובדה כי ורטהיים פרש מכהונת דירקטור בבנק בספטמבר האחרון (מפאת גילו), והוא ניסה להעביר את השליטה בבנק לידי שני ילדיו. אולם בנק ישראל לא אישר למוזי ורטהיים להעביר את זכויות השליטה לידי ילדיו של מוזי היות והם מחזיקים בבעלות על תאגיד ריאלי משמעותי - החברה המרכזית לייצור משקאות קלים. כלומר ייתכן כי נוכח המציאות שבה מוזי ורטהים פחות מעורב בבנק באופן אישי, והוא אינו יכול להעביר את זכויות השליטה לידי ילדיו, הובילה אותו להחלטה להותיר את היו"ר הנוכחי (שמונה על ידי משפחת עופר) בתפקידו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker