פלוריסטם מנתרת ב-9% לאחר שקיבלה מסלול אישור מואץ לתרופת הדגל

פלוריסטם מפתחת תרופות על בסיס תאי גזע משליה ■ מסלול האישור המואץ נועד לשפר ולקצר את זמן הגישה של חולים לתרופות חדשות

יורם גביזון

מניית פלוריסטם מנתרת ב־9.2% במחזור של 6 מיליון שקל לאחר שרשות התרופות האירופית (EMA) אישרה את כניסת תוכנית הפיתוח של פלוריסטם לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים (CLI) למסלול האישור המואץ. פלוריסטם מפתחת תרופות על בסיס תאי גזע משליה. מסלול האישור המואץ נועד לשפר ולקצר את זמן הגישה של חולים לתרופות חדשות ומאפשר לפלוריסטם לקבל אישור רגולטורי לשיווק מוקדם, בתנאי שתעמוד בדרישות לאיסוף מידע על יעילות ובטיחות הטיפול, לאחר תחילת שיווקו של המוצר.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם
זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטםצילום: תומר נויברג

טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות היא מחלה כרונית שגורמת לכאבים קשים בכף הרגל או באצבעות הרגליים גם במצב של מנוחה. סיבוכים או פגיעה במחזור הדם עלולים להביא לכאבים ולפצעים שאינם מחלימים בכפות הרגליים ובאצבעות, וללא טיפול במחלה הסיבוכים עלולים להביא לקטיעה של כף הרגל הפגועה. המחלה נגרמת כתוצאה מפגיעה חמורה בזרימת הדם לרגל הפגועה, בעיקר כתוצאה מהיצרות של העורקים עם הזמן בשל הצטברות של משקעי שומן. גורמי הסיכון העיקריים לחלות במחלה הם מחלת הסוכרת שהופכת לשכיחה יותר.

שווי השוק הגלובלי לטיפולים במחלת CLI מוערך בלמעלה מ־10 מיליארד דולר. עלות המחלה למערכת הבריאות נאמדת ב־45 אלף דולר לשנה לחולה, משום שהטיפול בחולים אלה דורש אשפוזים רבים, טיפולים חודרניים, קטיעות של איברים נגועים ושיקום ארוך. פלוריסטם השלימה ניסוי שלב 1 בטרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות באירופה והיא עורכת בימים אלו ניסוי בשלב השני רב מדינתי במחלת הצליעה הבינונית לסירוגין, שהוא שלב פחות מתקדם של טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker