ההכנסות המאוחדות של חילן ונס גדלו ב-1% ל-285 מיליון שקל

מנכ"ל חילן: "תוצאות נס ואופן התפתחותה - מעל הצפי המוקדם שלנו" ■ מניית החברה עולה ב-5%

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת חילן פירסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון, שכוללות לראשונה את הכנסות חברת נס ישראל. הכנסות החברה, שמנוהלת על ידי אבי באום, הסתכמו ב-285 מיליון שקל, עלייה של 160% לעומת ההכנסות ברבעון הראשון של 2014, אך אלו לא כללו את הכנסות נס.

החברה פירסמה גם דו"חות פרופורמה, המדמים את הכנסות החברה המאוחדת גם ברבעון הראשון של 2014, מהם עולה כי הכנסות חילן ונס גדלו רק ב-1% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. חילן השלימה את רכישת נס ישראל בנובמבר האחרון תמורת 42 מיליון דולר (158 מיליון שקל), ומאז גדל שווי חילן ב-34%. היום עולה גם מניית החברה ב-5%.

אבי באום
אבי באום, יו"ר חילןצילום: רז רוגובסקי

נס תרמה בעיקר למגזר הפעילות פתרונות עסקים ופרויקטים, שההכנסות ממנו הסתכמו ב-159 מיליון שקל, וכן למגזר שיווק ומוצרי תוכנה. הכנסות נס אמנם גבוהות מאלו של חילן, אך שיעור הרווח התפעולי שלה מאוד נמוך ועמד על 1.5% ב-2014. לכן, גם הרווחיות התפעולית של חילן ירדה ברבעון הראשון מ-19.4% ל-8.8%. ניתן לראות זאת ברווח התפעולי של החברה, שגדל ב-18% בלבד והסתכם ב-25 מיליון שקל, למרות עלייה חדה בהכנסות. הרווחים הושפעו גם מעלויות שמקורן בעסקת נס.

אבי באום, מנכ"ל קבוצת חילן, מסר: "אנו ממשיכים בפיתוח פתרונות ייחודיים בתחום הפנסיוני שייתנו מענה לשינויים הרגולטוריים הצפויים בשנה הקרובה ללקוחותינו. להערכתנו, פתרונות  אלו יהוו יתרון משמעותי עבורנו ויסייעו לנו להתמודד עם הזדמנויות עתידיות".

לגבי פעילות נס אמר באום כי היא "רווחית וצומחת ובהתאם למקובל בשוק ה-IT המרווחים מהפעילות הינם נמוכים יותר ממגזרים אחרים של החברה. אנו שבעי רצון מפעילותה של נס, תוצאותיה ואופן התפתחותה הינם מעל הצפי המוקדם שלנו ולהערכתנו המגמה החיובית תימשך ברבעונים הבאים. פעילותה של נס משמעותית בפורטפוליו הנכסים שלנו וממצבת אותנו כאחת מחברות ה-IT המובילות בישראל".

בן נובו שלם, מנהל מחלקת מחקר אפסילון, מעריך כי "בתקופה הקרובה חילן תמשיך במסע ההתייעלות של נס ותהיה מסוגלת להביא את החטיבה החדשה לרווחיות תפעולית של 6%-5% לפחות. להערכתנו, רמת רווחיות של 5% צפויה להגדיל את הרווח התפעולי של הקבוצה ב-32 מיליון שקל בשנה, תרומה מאוד משמעותית ביחס לרווח התפעולי של כ-71 מיליון שקל שהציגה חילן ב-2014. אנחנו חושבים שברמת התמחור הנוכחית מדובר בהשקעה אטרקטיבית".

מניית חילן בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker