סקירת מסחר |

שיחת טלפון של נתניהו סידרה לאלוביץ' 40 מיליון שקל; שווייה של בזק זינק ב-800 מיליון שקל

מניות קבוצת אלוביץ' ומדד מניות התקשורת זינקו היום בעקבות פיטוריו של מנכ"ל משרד התקשורת ■ שווי בזק זינק ל-18.4 מיליארד שקל ■ ירידה חדה של 1% באג"ח הממשלתי השקלי ל-10 שנים

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

יום המסחר השני של השבוע נחתם בעליות שערים נאות במדדים המובילים כאשר ת"א 25 רחוק בכ-0.5% משיא כל הזמנים. את ההצגה גנבו המניות של החברות בבעלותו של שאול אלוביץ' שזנקו לאחר שראש הממשלה, שדחף למהפכת האינטרנט המהיר בזול.

בזק כבר הפסידה את הקרב על האינטרנט המהיר, אבל האופטימיות של המשקיעים נובעת מכך שהרפורמה הבאה, בתחום הטלפון הקווי - לא תקודם כעת בעקבות פיטוריו של ברגר. 

כתוצאה מכך זינק שווייה של בזק בכ-800 מיליון שקל לשווי שוק של כ-18.4 מיליארד שקל. משפחת אלוביץ' עצמה נהנתה היום (ב') מעלייה של 40 מיליון שקל בשווי נכסיה למרות שנציין כי שאול אלוביץ' עדיין מופסד בכ-50% על ההשקעה.

שאול אלוביץצילום: אייל טואג

בתום המסחר, ת"א 25 עלה ב-1.1% ות"א 100  התחזק ב-1.3%. מדד ת"א בנקים עלה ב-1.45% ומדד נדל"ן 15 עלה ב-1.2%.

מדד מניות התקשורת זינק ב-4.4% בהובלת בזק שעלתה ב-4.5%, בי קומיוניקיישנס שהתחזקה ב-7.6% ומניית אינטרנט זהב , האחזקה העיקרית של אלוביץ עלתה ב-6%.

ירידה חדה של 1% באג"ח השקלי ל-10 שנים 

מנגד, בשוק הסולידי נרשמו ירידות שערים - מדדי התל בונד (20 ,40 ,60) נחלשו בעד 0.23% כאשר באיגרות החוב הממשלתיות נרשמת ירידה של 1.57% בצמודה ל-30 שנה (תשואה של 1.1%) וירידה של 0.6% בצמודה ל-10 שנים שנושאת תשואה של 0.11%.

בשקליות נרשמה ירידה של 1.71% בארוכות שעומדות לפירעון בינואר 2042 והתשואה עליה עומדת על 3.13% וירידה חדה של 1% באג"ח ל-10 שנים כאשר התשואה עומדת על 2.05%. 

פסגות: השהיית המלצה על בזק

אילנית שרף, מנהלת מחלקת מחקר Sell Side בפסגות ברוקראז', התייחסה ל וציינה כי "יומיים בלבד אחרי טקס השבעת הממשלה, ראש ממשלת ישראל פותח משום מה את הקדנציה המחודשת שלו עם פיטוריו של מנכ"ל משרד התקשורת. מהלך הפיטורים המהיר והחד מעלה שאלות רבות ותהיות לגבי הסיבות לפיטורים ומאלץ אותנו לבחון מחדש את המלצתנו למניות חברות התקשורת ובעיקר את המלצתנו למניית בזק".

"השלב האוטומטי ברפורמת השוק הסיטונאי יצא לדרך, סלקום כבר משווקת חבילת טריפל ובכל זאת משרד התקשורת, ללא מנכ"ל או לחילופין עם מנכ"ל ללא יכולות, עשוי לעכב תהליכים ו/או לתת הטבות שונות ורבות לחברת בזק שיסכלו בסופו של דבר את אפקטיביות השוק הסיטונאי ואת פוטנציאל התחרות. (אישור מיזוג yes, ביטול הכללת הטלפוניה הקווית בשוק הסיטונאי, ביטול הפרדה מבנית ועוד שורה של הקלות)".

"למנכ"ל משרד התקשורת היוצא היתה אג'נדה סדורה ממנה יצא וניהל אותה בצורה ברורה. לאחר פיטורי מנכ"ל המשרד אנו נכנסים לתקופה מחודשת של חוסר ודאות וערפל בכל הנוגע להמשך ביצוע הרפורמות בענף התקשורת".

"אנו מעבירים את המלצתנו על מניית בזק לבחינה מחודשת עד להתבהרות כיוון הרגולציה".

ג'נסיס: "הכסף ממשיך לזרום עבר לשוק ההון"

אופיר וילסלברגר מנכ"ל משותף בקרן הגידור ג'נסיס התייחס למסחר ואמר כי "הבורסה בת"א חוזרת לשדר אופטימיות לאחר שבועיים של תיקון כלפי מטה. התחתית במדד המעו"ף סומנה באזור רמה של 1,614 נקודות ואילו עכשיו אנחנו מעריכים כי השוק צפוי להתחזק אל עבר רמת ההתנגדות שנמצאת ב1,695 נקודות. לאור המשך סביבת הריבית האפסית וצפי להעלאת מיסוי למשקיעים בנדל"ן, אנו ממשיכים לצפות כי כסף נוסף יזרום לתוך השווקים ואף יגיע למעגלים החיצוניים של מניות 75 ומדדי היתר".

ויסלברגר הוסיף כי "עונת הדוחות שהתחילה בימים אלו אמורה להיות עוד גורם משפיע וחיובי לשוק המקומי, חברות המתמקדות ביצוא לארה"ב צפויות ליהנות מסביבת עבודה מאוד נוחה ולהציג שיפור בביצועים עקב הדולר החזק. מהצד השני חברות המתמקדות במזרח אירופה או ברזיל צפויות להציג ביצועים חלשים בעונת הדו"חות הקרובה".

מעבר לים

שבוע המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת על רקע ירידות שערים באירופה, כשהנעשה ביוון ממשיך להעיב על המסחר ביבשת. המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה מעורבת אחרי פרסום נתוני נדל"ן בסין.

מניות במרכז

פלוריסטם דיווחה הבוקר על אירוע משמעותי: התקבלה למסלול אישור מואץ של סוכנות התרופות האירופית (EMA). פלוריסטם הינה אחת מחברות בודדות בעולם שהתקבלו למסלול חדש זה, שמאפשר התחלת שיווק כבר לאחר הצלחה בניסוי קליני שלב 2. האינדיקציה שנבחרה למסלול בשלב זה הינה CLI – טרשת עורקים חמורה בגפיים תחתונות. המשמעות: קיצור זמן ההגעה לשוק וחיסכון משמעותי בעלויות הניסויים הקליניים. מניית החברה זינקה ב-6.25% בתום מסחר.

בנק מרכנתיל פרסם הבוקר את התוצאות הכספיות - הרווח הנקי של בנק מרכנתיל דיסקונט עלה ברבעון הראשון של שנת 2015 ב- 83% והסתכם ב- 88 מיליון שקלים. התשואה על ההון הסתכמה בשיעור של 19.3%, לעומת 10.6% בתקופה המקבילה אשתקד. 

קבוצת חילן הציגה את תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2015, לראשונה עם חברת נס מאוחדת באופן מלא. הכנסות חילן ברבעון הסתכמו ב- 285 מיליון שקלים - גידול של 160% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-17.7 מיליון שקלים - גידול של 14.6% לעומת הרבעון המקביל  אשתקד.

לייבפרסון זכתה בפרס "CODiE Award" כפתרון ניהול קשרי לקוח הטוב ביותר ב- 2015. פלטפורמת ה- LiveEngage זכתה להכרה מצד חברות מובילות בשוק התוכנה. פרסי ה- CODiE של איגוד SIIA האמריקאי, הינם הפרסים היוקרתיים ביותר בתעשיית התוכנה והמידע, המוענקים משנת 1986. מניית החברה נותרת ללא שינוי במסחר.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker