מימוש גדול לאלקטרה נדל"ן בארה"ב: תמכור את LG&E Center בקנטאקי בכ-225 מיליון ש'

אלקטרה מחזיקה ב-47% מהזכויות בנכס, ולאחר סגירת ה"משכנתא" והוצאות העסקה, יישאר לחברה תזרים פנוי של 31 מיליון שקל ■ האג"ח של אלקטרה – שעמדה לפני כשנתיים כפסע מחתימה על הסדר חוב עם בעלי האג"ח - נסחרות כעת בתשואות של 5.3%-6%

ערן אזרן

אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו השקעות שבשליטת גרשון זלקינד, ממשיכה ביישום התכנית האסטרטגית, הכוללת מימוש נכסים מעבר לים והתמקדות בשוק הנדל"ן המקומי. החברה דיווחה היום (א') כי השלימה עסקה למכירת בניין משרדים בקנטאקי, ארה"ב,  בתמורה לכ-225 מיליון שקל (כ-58 מיליון דולר).

אלקטרה מחזיקה 47% מהזכויות, כך שחלקה בתמורה יסתכם בכ-105.8 מיליון שקל. לאחר ה"משכנתא" העומדת כנגד הנכס והוצאות עסקה שונות, לחברה יהיה תזרים מזומנים פנוי של כ-31 מיליון שקל.

הנכס הנמכר,LG&E Center, הינו בניין משרדים בשטח כולל של כ-27 אלף מ"ר בעיר לואיסוויל. המנכ"ל גיל רושינק, הסביר כי הנכס נמכר לאחר שאלקטרה האריכה את הסכם השכירות של הדייר הראשי – חברת הבילינג LG&E (80% מסך שטחי הבניין) - לתקופה של 15 שנה וסיימה את עבודות השיפוץ עבורו. "שתי פעולות אלו היו משמעותיות באטרקטיביות של הנכס בעת מכירתו. במקביל, אנו פועלים להשבחת הנכסים הקיימים של החברה במטרה ליצור ערך עתידי לחברה, וכן ממשיכים בפעילות היזום למגורים בהודו המהווה את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים שלנו", הוסיף.

אלקטרה נדל"ן, שעמדה לפני כשנתיים וחצי על סף הסדר חוב, מיישמת בשנים האחרונות אסטרטגיה עסקית חדשה, הכוללת מימוש של נכסיה בחו"ל, תוך התמקדות בשוק הישראלי (נדל"ן מניב וייזום פרויקטים), שיפור היחסים הפיננסיים והורדת המינוף. באחרונה מכרה החברה 25% ממגדל אלקטרה בתל אביב תמורת 300 מיליון שקל; 50% בפרויקט SeaOne בתל אביב בכ-200 מיליון שקל, וכן פעלה למימוש של תיק הנכסים המניבים הגדוש בקנדה. המימושים צימצמו את מאזן החברה לכ-1.7 מיליארד שקל, בהשוואה ל-2.1 מיליארד שקל ב-2013.

גרשון זלקינד בעל השליטה באלקו החזקות
גרשון זלקינדצילום: אריק ליכטמן

אלקטרה הודיעה על כוונתה למכור את הכנס בארה"ב כשבוע לפני פרסום דו"חותיה הכספיים ל-2014, במהלך חודש מארס. כתוצאה מהשלמת העסקה צפויה החברה לרשום רווח לא מהותי בדו"חותיה הכספיים, ואחריו יישארו לאלקטרה שלושה נכסים בארה"ב, כולם נמצאים "על המדף". כיום מחזיקה החברה בכ-22 נכסים מניבים, בשיעור תפוסה של כ-90.5% ובשטח כולל של כ-450 אלף מ"ר (כולל שטחי חניונים), הנמצאים בישראל, גרמניה, ארה"ב וקנדה. בנוסף, לחברה פעילות יזמית בהודו, בשיתוף עם חברת נכסים ובניין.

את 2014 סיימה אלקטרה נדל"ן בהפסד עמוק של 145 מיליון שקל, שנגרם בעיקר על רקע מחיקות משמעותיות שבציעה החברה לנכסיה בגרמניה; לצד ירידה בהכנסות התפעוליות מנדל"ן מניב, על רקע סדרת המימושים האגרסיבית שביצעה. ההפסד המצרפי בשלוש השנים האחרונות הסתכם בכ-417 מיליון שקל. איגרות החוב של החברה, שחייבת לבעלי האג"ח שלה כ-430 מיליון שקל, נסחרות כעת בתשואות לפדיון של 5.3%-6%. נכון לסוף 2014, לחברה יתרות מזומנים והשקעות לטווח קצר בהיקף של 170 מיליון שקל. בחודש מארס חתמה כבר החברה על הסדר חוב עם הבנקים בישראל, שכולל פריסה והקטנה של מסגרות האשראי העומדים לרשותה מ-105 מיליון דולר ב-2015 לכ-25 מיליון דולר ב-2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker