כיל מפטרת מאות עובדים - אבל מקצה ליו"ר ולמנכ"ל הטבות במיליוני דולרים

ניר גלעד יו"ר כיל יקבל שכר ומענקים בשווי של 2.5 מיליון דולר לשנה. שכרו ייירד מדמי הניהול שמשלמת כיל לחברה האם, החברה לישראל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

המשא ומתן המתנהל על פרישתם המוקדמת ופיטוריהם של 275 עובדים הוא עיתוי בעייתי במקצת להקצאת אופציות לבכירי חברה ציבורית אבל בכימיקלים לישראל מעולם לא הצטיינו בכך. ועדת התגמול ודירקטוריון כיל אישרו להקצות 7.9 מיליון אופציות ו-1.4 מיליון מניות חסומות ל-550 נושאי משרה ועובדים. ההקצאה כוללת הקצאה של 404 אלף אופציות ו-68 אלף מניות חסומות ליו"ר החברה ניר גלעד ו-530 אלף אופציות ו-90 אלף מניות חסומות לסטפן בורגס, מנכ"ל כיל. מחיר המימוש של האופציות הוא 27.76 שקל למניה, כלומר גבוה ב-2.6% בלבד ממחיר המניה בבורסה - מה שמעמיד בספק את ערכה כתמריץ להגדיל את שווי החברה.

ניר גלעד, יו"ר כיל

השווי של האופציות שיוקצו לכלל העובדים על פי המודל הבינומי הוא 9.3 מיליון דולר . שווי האופציות שיוקצו ליו"ר כיל ניר גלעד הוא 475 אלף דולר ושווי האופציות שיוקצו לסטפן בורגס מנכ"ל כיל הוא 623 אלף דולר. השווי ההוגן של המניות החסומות הוא 9.7 מיליון דולר. שווי המניות החסומות שיוקצו לניר גלעד יו"ר החברה הוא 475 אלף דולר ושווי המניות החסומות שיוקצו לסטפן בורגס מנכ"ל כיל הוא 623 אלף דולר. השווי של המניות החסומות נקבע בהתאם למחיר הסגירה בבורסה ביום אישור התגמול, שהיה 26.94 שקל למניה.

ועדת התגמול ודירקטוריון כיל אישרו גם את תנאי העסקתו של ניר גלעד כיו"ר החברה. גלעד יזכה לשכר שנתי של 800 אלף דולר ברוטו. מענק מטרה שנתי של 720 אלף דולר ומענק שנתי ארוך טווח של 950 אלף דולר. גלעד יידרש לתת הודעה מוקדמת של 6 חודשים אם בכוונתו להתפטר ואילו כיל תידרש לתת לגלעד הודעה מראש של 12 חודשים אם בכוונתה לפטרו.

כיל צפויה לפרסם מתאר של ההקצאה ולזמן אסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות כדי לאשר את הקצאת האופציות והמניות החסומות ליו"ר ניר גלעד ולמנכ"ל סטפן בורגס ולצורך אישור תנאי העסקתו של גלעד.

כיל מסרה בתגובה שהשכר המובטח לניר גלעד בהיקף של 2.47 מיליון דולר לשנה, כולל המענקים, יירד מהתמורה המשולמת לחברה האם, החברה לישראל, כדמי ניהול. כיל מדגישה ששכר הנהלתה הבכירה של החברה ירד ב-30% ב-2014 ושתוכנית שהאופציות נקבעת שנתית.

צילום: מוטי מילרוד
צילום: מוטי מילרוד
צילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker