פלאזה סנטרס מוכרת מרכז מסחרי בהודו ב-35 מיליון יורו

חברת הנדל"ן שבשליטת אלביט הדמיה ממשיכה לממש נכסים בכדי לשפר את מצב הנזילות הרעוע של

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן פלאזה סנטרס שבשליטת אלביט הדמיה, ממשיכה לממש נכסים בכדי לשפר את מצב הנזילות הרעוע שלה. במסגרת פעילות זו הודיעה החברה כי היא השלימה את המכירה של מרכז הסחר והבידור קורגון פארק פלאזה בעיר פונה שבהודו.

פלאזה סנטרס תקבל תמורת הנכס 35 מיליון יורו - הסכום שלפיו הוא רשום בספרי החברה. בעקבות כך פלאזה סנטרס לא תרשום בדו"חותיה רווח כלשהו אך תהנה מתזרים של 7.2 מיליון יורו. העסקה צפויה להיות מושלמת בתוך חודש וזאת בכפוף לכמה תנאים מתלים. המימוש הזה מצטרף לדיווח של אלביט הדמיה מתחילת השבוע על מכירה של שני מלונות בבלגיה על ידי אלביט הדמיה לקרן השקעות KKR האמריקאית תמורת תזרים נטו של כ–90 מיליון שקל. גם לאחר הסדר לפריסת חובותיה פלאזה סנטרס לא מצליחה להתאושש ונסחרת לפי שווי שוק של כ–126 מיליון שקל בלבד, כשהתשואות לפדיון של האג"ח שלה מגיעות ל–16%.

רן שטרקמן, נשיא ומנכ"ל פלאזה סנטרס
רן שטרקמן, נשיא ומנכ"ל פלאזה סנטרסצילום: דודו בכר

רן שטרקמן, המנכ"ל והנשיא הפורש של פלאזה סנטרס, ציין בעקבות העסקה: "המימוש הוא נדבך נוסף ביישום אסטרטגיית הפחתת המינוף באמצעות מימוש נכסים שהגיעו לבשלות. כמו כן מימוש זה הינו צעד נוסף במדיניות החברה לצמצום חשיפתה העסקית להודו תוך מיקוד הפעילות בשוקי הליבה שלנו במזרח ובמרכז אירופה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker