ורדינון נדל"ן תימחק מהמסחר - בפרמיה של 70% ולפי שווי שוק של 35 מיליון ש'

95% מהניצעים השיבו בחיוב להצעת הרכש להצעת הרכש שפירסמה לפני כשבועיים בעלת השליטה - משפחת ורדינון ■ המחיקה התאפשרה לאחר שחברת קרנות הנאמנות הראל פיא, שהחזיקה ב-7.87% מהון המניות, הודיעה מראש כי תתמוך בהצעת הרכש

ערן אזרן

חברת הנדל"ן ורדינון מצטרפת לרשימת החברות שהחליטו לסיים את דרכן בבורסת תל אביב. 16.72% ממחזיקי המניות של החברה, המהווים כ-95% מלל הניצעים, השיבו בחיוב להצעת הרכש שפירסמה לפני כשבועיים בעלת השליטה - משפחת ורדינון (82.5%). לאחר רכישת המניות מהניצעים, תבוצע רכישה כפויה ליתרת בעלי המניות מקרב הציבור, המחזיקים בכ-0.8% מהון המניות המונפק), והחברה תימחק מהמסחר.

הצעת הרכש בוורדינון, שמנייתה סבלה מסחירות נמוכה, בדומה לעשרות חברות בבורסה, נעשתה לפי 184 שקל למניה - פרמיה של כ–70% מעל המחיר ערב העסקה. הצעת הרכש מגלמת לוורדינון שווי שוק של 35 מיליון שקל, ביחס לשווי של 20 מיליון שקל טרם פרסום הצעת הרכש. עוד במועד פרסום ההצעה, חברת קרנות הנאמנות הראל פיא, שהחזיקה ב-7.87% מהון המניות, הודיעה כי תתמוך בהצעת הרכש, כך שוורדינון נדרשה להסכמה של לפחות 4.63% נוספים מבעלי המניות.

בניין הבורסה לניירות ערךצילום: אייל טואג

ורדינון עוסקת בתחום הנדל"ן בחו"ל (הונגריה, רומניה, גיאורגיה, ספרד והודו) ובישראל. השקעותיה בחו"ל מתאפיינות ברכישת קרקעות לפיתוח ולבנייה וברכישת נדל"ן, הדורש שיפוץ מסיבי או תוספות בנייה, והשכרתו או מכירתו לאחר מכן. בישראל, החברה פועלת בייזום פרויקטים, וכן בהקמה של בניין למגורים המיועד למכירה. בעבר הנפיקה ורדינון סדרת אג"ח סחירה בהיקף של 95 מיליון שקל, אך פירעונה הושלם ב–2014.

בתחילת 2015 הודיעה הנהלת הבורסה לוורדינון כי אינה עומדת בכללי השימור, מאחר ששווי אחזקות הציבור בחברה בסוף 2014 היה 4.2 מיליון שקל בלבד, נמוך מדרישת הסף הקבועה בתקנון (5 מיליון שקל). לוורדינון ניתנה ארכה של שישה חודשים לעמוד בדרישות הבורסה, אחרת החברה אמורה היתה לעבור לרשימת השימור. ואולם, דירקטוריון החברה העדיף לקדם מהלך של מחיקה, חלף צעדים להגדלת חלקו של הציבור.

משפחת ורדינון היתה בעבר בעליה של רשת הטקסטיל ורדינון, שנמכרה ב-2007 לקבוצת אלון שבשליטת שרגא בירן תמורת 35 מיליון שקל. בשונה מרוב חברות הנדל"ן הישראליות שפעלו במזרח אירופה, ורדינון נחלצה מהשבר ב–2008 בקלות יחסית, מאחר שלא ביצעה עסקות נדל"ן משמעותיות לפני הנפילות בשווקים. עם זאת, החברה נאלצה לרשום הפסד של 4 מיליון שקל בשל עסקה בגיאורגיה, לאחר שנאלצה להפחית שווי של קרקע שרכשה בטביליסי ב–1.1 מיליון דולר.

הכנסותיה של ורדינון בין 2012 ל–2014 הסתכמו ב–5–8 מיליון שקל בשנה. את 2014 סיימה החברה בהפסד של 8 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות). ההפסד נבע בעיקר מהפרשה חד־פעמית של 15.8 מיליון שקל, בגין ירידת ערך נדל"ן והפסד ממימוש נכסים. ב–2013–2012 הפסידה החברה 5.2 מיליון שקל נוספים. ההפסדים שחקו את ההון העצמי של החברה ל-823 אלף שקל בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker