מיטב דש גייס בתוך חודש יותר מ-2,000 חוסכים לקרן הפנסיה לסטודנטים

לפני כחודש השיק בית ההשקעות את קרן הפנסיה לסטודנטים, שדמי הניהול בה הם 0.1% מהצבירה ו-1% מההפקדה

אסא ששון

לפני כחודש השיק בית ההשקעות מיטב דש קרן פנסיה לסטודנטים יחד עם התאחדות הסטודנטים. הסטודנטים החברים בקרן נהנים מדמי ניהול שנתיים ברמה של 0.1% מהצבירה ו-1% מההפקדה. ל-TheMarker נודע כי מאז ההשקה כמעט 2,000 סטודנטים כבר נרשמו לתכנית הפנסיה. סטודנטים רבים גם דיווחו שבאחרונה החלו חברות הביטוח להתקרב או להשוות את תנאי ההסכם הפנסיוני שלהם לזה שמציעה מיטב דש במסגרת ההסכם עם התאחדות הסטודנטים.

ההסכם של התאחדות הסטודנטים עם מיטב דש מותאם לקהילה הסטודנטיאלית, שנגישות אינטרנטית ועולם הדיגיטל אינם זרים לה. הסטודנטים יוכלו להצטרף לקרן הפנסיה הדיגיטלית של מיטב דש באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית עם העלויות המופחתות הנלוות. הנגישות הדיגיטלית והכוח הצרכני של הסטודנטים מאפשרים להם ליהנות מקרן פנסיה בדמי ניהול נמוכים.

מנתונים שנמצאים בידי התאחדות הסטודנטים עולה כי הסטודנטים אינם מעורבים מספיק בכל הקשור לפנסיה שלהם. לפי סקר שערכה התאחדות הסטודנטים בקרב יותר מ–1,000 סטודנטים, עולה כי 8% מהסטודנטים כלל אינם יודעים אם המעסיקים מפרישים להם לפנסיה כלל. עוד עולה מהסקר, כי 80% מהסטודנטים אינם יודעים מה גובה דמי הניהול שנגבים מהם.

נציגי מיטב דש והתאחדות הסטודנטים בעת השקת הקרןצילום: עדי אביקזר

אף שסטודנטים נחשבים קבוצה חזקה באוכלוסייה ולצרכנים נבונים, תוצאות הסקר של התאחדות הסטודנטים מציגות מציאות הפוכה בכל הקשור לפנסיה. 86% מהסטודנטים לא התמקחו על דמי הניהול שנגבים מהם, לעומת 14% שהתמקחו. מתוך הסטודנטים שלא התמקחו, 79% לא ידעו שהדבר אפשרי ו–21% הנוספים לא חשבו שזה יעזור. מכלל המדגם, רק 7.5% מהסטודנטים התמקחו על תנאי הפנסיה שלהם, והצליחו להוריד את דמי הניהול.

לפני כשנתיים חתם ארגון הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב על הסכם פנסיה עם חברת מנורה מבטחים. ההסכם כלל את בעלי המשכורות הנמוכות מ–5,000 שקל, שזכו לדמי ניהול שנתיים של 3% מההפקדות ו–0.25% מהצבירה. בעלי משכורת גבוהה מ–5,000 שקל זכו לדמי ניהול שנתיים של 1.75% מההפקדות ו–0.25% מהצבירה. תקרת דמי הניהול החוקית הניתנת לגבייה היא של 6% מההפקדות ו–0.5% מהצבירה. מנורה מבטחים התחייבה להעניק את התנאים המיוחדים לסטודנטים לתקופה בת שלוש שנים לפחות, וגם אם יסיימו את לימודיהם האקדמיים קודם לכן.

התאחדות הסטודנטים היא ארגון גג של 65 אגודות סטודנטים, ומייצגת יותר מ–310 אלף סטודנטים בישראל. בית ההשקעות מיטב דש מנהל 137 מיליארד שקל בקרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות פנסיה, תיקים מנוהלים ותעודות סל. בית ההשקעות פועל באמצעות חברות בנות גם בתחומי הברוקראז', ניהול סיכונים, ניהול תוכניות אופציות לעובדים, ויש לו גם מכללה ללימודי שוק ההון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום