המתפרות של לודז'יה תופרות כסף: רווח של 30 מיליון שקל מעליית שווי נדל"ן בחולון

לודז'יה, שבשליטת משפחת רוטלוי, מחזיקה בכ-52 אלף מ"ר של קרקע ומבנים באזור התעשייה ג' של חולון, שלהם תב"ע מאושרת להקמת מבנים לתעשייה עתירת ידע

ערן אזרן

לודז'יה רוטקס, יצרנית האופנה לשעבר שבשליטת משפחת רוטלוי (80%), מכרה ב-2013 את פעילות הטקסטיל שלה, שכללה בעיקר את המותגים Fix ,Veto ,Fix on you, ליצרנית האופנה דלתא. העסקה הותירה את לודז'יה ללא פעילות טקסטיל, אך עם נכסי נדל"ן באזורי הביקוש במרכז הארץ. אתמול צפו המשקיעים בבורסה, כיצד מתפרות "מתות" יכולות גם לייצר רווחים בגובה של עשרות מיליוני שקלים, יש מאין.

לודז'יה, שנסחרת לפי שווי של 125 מיליון שקל, קצת מתחת להון העצמי שלה (145 מיליון שקל), הודיעה כי במסגרת הכנת הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2015, ביצעה הערכת שווי מעודכנת לקרקע שבבעלותה בחולון. הערכת השווי, שהוכנה על ידי מעריך חיצוני בלתי תלוי, העלתה אינדיקציות כי שווי הקרקע גדל בכ-29 מיליון שקל, מה שיאפשר לחברה לרשום רווח בסכום דומה בדו"חות הכספיים לרבעון הראשון (לפני הפרשות למסים).

לאחר מכירת פעילות הטקסטיל, ללודז'יה תחום פעילות יחיד: השכרה, ניהול ופיתוח של נדל"ן, ששימש את החברה בעבר לפעילותה היצרנית, אך הוסב לנכסים מניבים, שמושכרים לצרכי מסחר, שירותים ומלאכה. בבעלות החברה 52 אלף מ"ר באזורי התעשייה ג' של חולון (מזרח העיר), חלקם בנויים ומושכרים בתפוסה של 100% ל-14 שוכרים; ו-9,000 מ"ר באזור התעשייה הצפוני של בני ברק (שני מגרשים בסמוך לציר ז'בוטינסקי), חלקם בנויים ומושכרים בתפוסה של 100% ל-12 שוכרים.

התב"ע (תוכנית בניין עיר) הקיימת, כפי שאושרה בספטמבר 2012, מייעדת את השטחים בחולון לשימוש של תעשיית עתירת ידע, משרדים, מרפאות, מסחר, בתי אוכל, בידור ודיור מוגן, וזאת במקום השימושים הקיימים. זכויות הבנייה באזור מסתכמות בכ-1.2 מיליון מ"ר. במתחם שבבעלות החברה אושרה בנייה של כ-138 אלף מ"ר שטח עיקרי, וכ-55 אלף מ"ר שטח שירות על קרקעי. בסמוך לאזור ביצעה באחרונה קבוצת עזריאלי כמה עסקות גדולות. שווי הקרקע, לפני השמאות המעודכנת, עמד על 119 מיליון שקל.

התב"ע המעודכנת בבני ברק מייעדת את המגרש הצפוני שבבעלות לודז'יה למסחר ושירותים, ולחברה זכויות בנייה למגורים במגרש הדרומי. התכנית הקיימת מאפשרת בניית מגדל משרדים בשטח של כ-25 אלף מ"ר שטח עיקרי במגרש הצפוני, מתוכו כ-3,500 מ"ר שטחי מסחר. הערכת השווי האחרונה קבעה לשני המגרשים שווי של 40 מיליון שקל (בקיזוז היטלי השבחה).

ללודז'יה, שמנוהלת על ידי זוריק רוטלוי, אין חוב פיננסי, ולה יתרות מזומנים בסכום של כ-8.5 מיליון שקל. מניית החברה – שסובלת מסחירות נמוכה – מזנקת היום בכ-9% ומשלימה עלייה של 48% בשנה האחרונה. לצד בעלי השליטה, בעלי מניות נוספים בחברה הם קרנות הנאמנות של בית ההשקעות ילין לפידות (4.7%) וקופות הגמל של בית ההשקעות (1.9%). 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker