קרדיט סוויס צופה המשך צמיחה באבן קיסר

הבנק מעריך שגורמי הצמיחה יהיו גידול בנתח השוק של משטחי הקוורץ והרחבת הייצור בארה"ב, ומעניק למניה המלצה בפרמיה של 5%

יורם גביזון

"אנחנו צופים צמיחה משמעותית במכירות וברווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של אבן קיסר בשנים הבאות", כך מסביר מייק דאהל, אנליסט בבנק קרדיט סוויס, את החלטתו לכלול את אבן קיסר בין שלוש המניות המועדפות במגזר הבנייה ומוצרי הבנייה, כחלק מסקר של 150 המניות המומלצות בידי האנליסטים של הבנק השווייצי.

דאהל מעריך שהגידול במכירותיה וברווחיה של אבן קיסר בשנים הקרובות ינבע מעלייה בנתח השוק של משטחי המטבח מקוורץ על חשבון חומרים אחרים שמהם מיוצרים משטחי מטבח, וכן בנתח השוק של אבן קיסר בקטגוריה זו של משטחי קוורץ, בהתחשב בהרחבה הניכרת בכושר הייצור של אבן קיסר בארה"ב והתחזקות המודעות למותג אבן קיסר.

מפעל אבן קיסר בשדות ים, הימור על תהליך ייצור לא מוכר

נוסף לגורמים אלה תיהנה אבן קיסר, להערכת קרדיט סוויס, גם מהשפעות חיצוניות חיוביות, כמו המשך השיפור במכירות ובמחירי הבתים - שתביא לגידול בהוצאות על שיפוץ בתים ששיעורן הוא 90% מהשוק למוצריה של החברה. דאהל מציין שמחיר השוק הנוכחי של אבן קיסר, 61.8 דולר למניה, משקף פרמיה בהשוואה למתחריה. זאת משום שהוא מגלם מכפיל 13 על הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) שאבן קיסר צפויה להציג ב–2016, בעוד חברות בנות השוואה נסחרות במכפיל EBITDA של 10.

בקרדיט סוויס סבורים כי אף על פי שפרמיה זו מוצדקת בהתחשב בפרופיל הצמיחה העדיף של אבן קיסר, הסנטימנט כלפי אבן קיסר השתנה באחרונה בשל הרוח הנגדית, הזמנית להערכת קרדיט סוויס, שנושבת מכיוון שערי החליפין, ובעיקר כתוצאה מחשיפתה של אבן קיסר לפיחות של הדולר האוסטרלי, הדולר הקנדי, היורו והשקל כלפי הדולר, וכן הסיכונים הגיאו־פוליטיים, שאותם מקטינה באחרונה אבן קיסר באמצעות הקמת שני קווי ייצור במפעלה בריצ'מונד היל שבג'ורג'יה. הפעלת קו הייצור השני צפויה ברבעון הרביעי של 2015, וכל אחד מהקווים אמור לתרום - בהנחה שיפעל במלוא התפוקה - הכנסות של 105 מיליון דולר לשנה.

דאהל ממליץ על השקעה בסיפור הייחודי של הצמיחה הרב־שנתית הצפויה לאבן קיסר, וקובע לה מחיר יעד של 65 דולר - 5% יותר ממחירה של המניה בנאסד"ק. אבן קיסר הרוויחה 16.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2015 במחזור 108 מיליון דולר, בהשוואה לרווח של 13.5 מיליון דולר במחזור של 94 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker