פעילות מטריקס בחו"ל: 12% מההכנסות ושליש מהרווח התפעולי

הכנסות החברה צמחו ב-13% ברבעון הראשון ■ לפי החברה, יום הבחירות פגע ברווחים של החברה ב-5-3.5 מיליון שקל ■ יום הבחירות מטריקס תחלק דיווידנד בסכום של 18.8 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת ה-IT מטריקס רשמה גידול דו-ספרתי בהכנסות וברווח התפעולי ברבעון הראשון של השנה. הכנסות החברה הסתכמו ב-580 מיליון שקל, גידול של 13% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מניית החברה עלתה אמנם ב-23% מתחילת השנה לשווי חברה של 1.24 מיליארד שקל, אך העלייה הגיעה לאחר ירידה משמעותית בסוף השנה שעברה. לחברה יש כ-600 לקוחות ישראלים, אך התחום שבו היא פועלת התאפיין בשנים האחרונות בהגברת התחרות ושחיקת מרווחים. הרווח התפעולי של החברה גדל ב-10.5% והסתכם ב-40 מיליון שקל. עם זאת, לפי החברה, יום הבחירות פגע ברווחים של החברה ב-5-3.5 מיליון שקל.

מוטי גוטמן
מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקסצילום: תומר אפלבאום

החברה מתמקדת בהרחבת פעילותה בחו"ל, ובעיקר בארה"ב, שם גם שיעורי הרווחיות התפעולית גבוהים יותר. ברבעון האחרון עמד שיעור הרווחיות התפעולית מהלקוחות בארץ על 5.1%, לעומת שיעור רווחיות תפעולית של 20.8% מהלקוחות בארה"ב. כשליש מהרווח התפעולי מקורו בהכנסות מחו"ל, למרות שאלו היוו רק כ-12% מהכנסות החברה. הכנסות מטריקס בארה"ב גדלו ברבעון האחרון ב-54% והסתכמו ב-63.5 מיליון שקל, ויש לחברה גם פעילות קטנה באירופה, שהניבה הכנסות של 6.4 מיליון שקל במהלך הרבעון הראשון.

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ברבעון הראשון בכ-25 מיליון שקל לעומת רווח של כ-23 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ- 8.5%. העלייה ברווח הנקי נובעת בעיקר מעלייה ברווח התפעולי וירידה בהוצאות המימון, בקיזוז העלייה בהוצאות המס.

מגזר הפעילות העיקרי של החברה הוא מגזר פתרונות ושירותי תוכנה, שמהווה כ-71% מההכנסות, ו-74% מהרווח התפעולי. ברבעון האחרון צמחו ההכנסות מפעילות זו ב-10% והסתכמו ב-421 מיליון שקל.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "תוצאות פעילותנו בארה"ב מצביעות על כך שבחרנו בתחומי פעילות בהם אנו מצליחים ליצור בידול ויתרון בשוק מאוד תחרותי ולהניב הישגים משמעותיים. אנו ממצבים את מטריקס כגורם בינלאומי מוביל בתחום הייעוץ והיישום של פתרונות לתמיכה ברגולציה, מניעת הונאות ומניעת הלבנת הון. בין לקוחותינו נמנים הבנקים והמוסדות הפיננסים הגדולים בארה"ב".

מטריקס הודיעה גם על חלוקת דיווידנד של 31 אגורות למניה ובסכום כולל של 18.8 מיליון שקל. בעשר השנים האחרונות חילקה החברה דיווידנדים בסך 550 מיליון שקל.

מניית מטריקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker