אילן שילוח רכש מניות מטומי ב-2.2 מיליון שקל בשבועיים

מניית מטומי נסחרת עתה ב-134 פני, המגלם לחברה שווי שוק של 186 מיליון ליש"ט ■ באותו דיווח הסבירה מטומי כי תוצאותיה ב–2015 צפויות להיפגע עקב שינויים רגולטורים בענף שבו היא פועלת

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

אילן שילוח, היו"ר ומבעלי המניות הגדולים של חברת מטומי, מנסה לשדר מסר כי הוא מאמין בביצועי החברה גם אחרי שמנייתה ירדה ב–42% מאז הנפקתה הראשונית לפני כ-10 חודשים.

שילוח רכש בחמש עסקות בשבועיים האחרונים 262,414 מניות של מטומי בתמורה כוללת של 2.2 מיליון שקל. הרכישה הגדולה בהיקף של כ-1.5 מיליון שקל נעשתה ביום חמישי האחרון. הרכישות הנוכחיות הן אחרי שענקית הפרסום הצרפתית פובליסיס (Publicis) הפכה באוקטובר 2014 לבעלת המניות הגדולה במטומי כשרכשה 25% ממנה תמורת השקעה של 82 מיליון דולר לפי מחיר של 227 פני למניה, כלומר לפי מחיר ההנפקה. באותה עסקה מכר גם שילוח נתח מאחזקותיו תמורת 100 מיליון שקל.

מניית מטומי נסחרת עתה ב-134 פני, המגלם לחברה שווי שוק של 186 מיליון ליש"ט. המניה אמנם ירדה בכ–10% בתקופה האחרונה בעקבות המימושים שביצעו עובדים ובעלי מניות קטנים, אך הטריגר העיקרי לירידה במניה הוא אזהרת רווח שפירסמה מטומי ב–23 באפריל 2015 ושהפילה את מנייתה ב–17%.

אילן שילוח צילום: עידו איז'ק

באותו דיווח הסבירה מטומי כי תוצאותיה ב–2015 צפויות להיפגע עקב שינויים רגולטורים בענף שבו היא פועלת, שהעיקרי בהם הוא הודעתה של חברת אפנקסוס האמריקאית, שהיא זירת המסחר האלקטרונית השלישית בגודלה בעולם בתחום המדיה, על כך שהיא מוציאה מהאתרים שלה חלק מהמשתמשים בפלטפורמות שלה. בכך היא בעצם צימצמה את היצע של המדיה שניתן לקנות ולמכור בעוד הביקוש נותר דומה.

מטומי משתמשת במערכת של אפנקסוס, אך לטענת מטומי מדובר בחשיפה לא מהותית, וכי החברה ממשיכה להאמין במודל העסקי שלה, לבצע רכישות ולקדם את פעילותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker