אלביט הדמיה מוכרת שני בתי מלון בבלגיה לקרן KKR בשווי של כ-48 מיליון יורו

עם השלמת העסקה תגדל קופת המזומנים של החברה (סולו) בכ-90 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת אלביט הדמיה דיווחה היום (א') כי חתמה על הסכם למכירת מלוא החזקותיה בבתי מלון Radisson Blu ו-Park Inn, באנטוורפן, בלגיה, לידי קרן השקעות פרטיות אמריקאית KKR.

העסקה משקפת שווי של כ-48 מיליון יורו עבור שני המלונות, בכפוף להתאמות בגין הון חוזר והתאמות אחרות. סך התמורה הצפויה נטו שתשולם לאחר החזר ההלוואות הבנקאיות של חברת הבת המחזיקה במלונות וההתאמות השונות תעמוד על כ-27 מיליון יורו, מתוכם יופקדו בנאמנות סך של כ-1 מיליון יורו להבטחת התחייבויות השיפוי של המוכרת על פי הסכם רכישת המניות. השלמת העסקה מתוכננת להתקיים לאחר שיתמלאו תנאים מסוימים, כמפורט בהסכם הרכישה, והיא תגדיל את קופת המזומנים של אלביט הדמיה בכ-90 מיליון שקל.

בהתאם להסכם ההלוואה בין החברה לבנק הפועלים, עם השלמת העסקה תפרע החברה בפירעון מוקדם סך של כ-5 מיליון דולר (כ-20 מיליון שקל) על חשבון קרן ההלוואה. שני המלונות הנמכרים ממוקמים במרכז ההיסטורי של העיר אנטוורפן בסמוך לרובע היהלומים ומול תחנת הרכבת המרכזית של אנטוורפן. מלון Radisson Blu הינו בעל 4 כוכבים וכולל 247 חדרים ו-18 חדרי ישיבות, ומלון Park Inn הינו בעל 3 כוכבים וכולל 59 חדרים.

רון הדסי, יו"ר החברה, מסר: "חתימת העסקה למכירת המלונות בבלגיה הינה המימוש המשמעותי ביותר שמבצעת החברה מאז השלמת הסדר החוב בפברואר שנה שעברה. מהלך זה תואם את התוכנית האסטרטגית של החברה לממש נכסים אשר הגיעו לשלב הבשלות ומיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם יחד עם השבחה של נכסים קיימים".

דורון משה, מ"מ מנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של החברה, הוסיף: "חתימת הסכם המכירה של מלונות החברה בבלגיה הינו צעד חשוב במימוש הנכסים של החברה אשר הגיעו לשלב בשלות מתוך מטרה להיערך לתשלום חובותיה של החברה אשר צפויים להגיע לפירעון בשנים הקרובות וכן לביצוע השקעות בנכסים קיימים של הקבוצה אשר טרם הגיעו לבשלות. עם השלמת העסקה היקף המזומנים של אלביט (סולו) יגדל בסך של כ-90 מיליוני שקלים והיקף ההלוואות של החברה (במאוחד) יקטן בסך של כ-100 מליון שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום