טדי שגיא רוכש 25% מחברת הנדל"ן האוסטרית קונוורט ב-300 מיליון יורו

קבוצת שגיא הפכה לבעלת המניות הגדולה בחברה הפועלת בגרמניה ובאוסטריה ומחזיקה בלמעלה מ-30 אלף נכסים

טדי שגיא ממשיך במסע קניות של נכסים. אחרי שרכש באמצעות מרקט טק מידי גיא וייס ואיתי יצחקי את חברת סטוקו מדיה תמורת 43 מיליון דולר, ביצע שגיא בסוף השבוע עסקת נדל"ן גדולה באירופה.

במסגרת העסקה, שמבוצעת באמצעות חברה קפריסאית Cyprus-based MountainPeak Trading, רכש שגיא כ-25% מחברת הנדל"ן האוסטרית קונוורט יממוביליין אינווסט Conwert Immobilien Invest SE, הנסחרת בבורסת וינה לפי שווי שוק של כ-975 מיליון יורו. את המניות רכש שגיא מידי קרן הייסלסטיינר (Haselsteiner) תמורת סכום מוערך של כ-300 מיליון יורו ובתגובה לעסקה שאמורה להיות מושלמת ביום רביעי הקרוב, מניית קונוורט עלתה ביום שישי ב-5.6%.

טדי שגיאצילום: מוטי קמחי

קונוורט מחזיקה בלמעלה מ-30 אלף נכסים, ומתמקדת בעיקר בנכסים  אזרחיים למגורים באזורי מטרופולין (74% מהפעילות) והיתר נכסים מסחריים (26%). כ-74.5% מהנכסים של קונוורט נמצאים בגרמניה, 22.6% באוסטריה והיתר במספר מדינות שכנות כמו לוקסמבורג וצ'כיה. שווי הנכסים של קונוורט מוערך ב-3 מיליארד יורו ומולם חוב של 1.6 מיליארד יורו.

קונוורט מחזיקה בנכסים בשווי למעלה מ-3 מיליארד יורו, אך מחזיקה בחוב פנימי של 1.6 מיליארד דולר. הכנסות החברה משכירות בלבד בשנת 2014 הגיעו ל-237.3 מיליון יורו.  ה-FFO  של קונוורט לשנת 2014 עמד על 34.8 מיליון יורו.

קונוורט סבלה מסכסוכים פנימיים בין בעלי המניות וידעה מחלוקות בהנהלה. לפני כחודש נכשל ניסיון השתלטות על החברה על ידי Deutsce Wohnen, כאשר הצעתה נדחתה על ידי מרבית בעלי המניות. רכישת המניות על ידי קבוצת שגיא תבטיח לחברה יציבות שלא ידעה בשנים האחרונות. בעבר שגיא היה  בעלת אחזקות הרוב בחברת Grand City Properties של יקיר גבאי וב- 2012 מכר  את מרבית האחזקות בחברה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker