דרמה באי.די.בי: הדירקטוריון הדיח את מוטי בן משה מתפקיד היו"ר המשותף

אדוארדו אלשטיין יישאר יו"ר יחיד - ויזרים לחברה 250 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
מיכאל רוכוורגר

דרמה באי.די.בי: דירקטוריון אידיבי פיתוח החליט להענות להצעה של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין להזרים לחברה 250 מיליון שקל - ולהדיח את מוטי בן משה מתפקיד היו"ר המשותף. המשמעות: אלשטיין יישאר יו"ר יחיד בחברה.

בנוסף הוחלט כי תוקם ועדה בראשות גיורא ענבר, דח"צ נוסף ושני דירקטורים מטעם אלשטיין - שתנהל מו"מ מול מחזיקי האג"ח.

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה

אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פיתוח, הביע אתמול (ד') הסכמה עקרונית לדרישת הרמטיק נאמנות להקדים העברה של כ-150 מיליון שקל לחברה, אך התנה זאת בהתפטרותו של היו"ר, מוטי בן משה.

אלשטיין התחייב להזרים את הכסף בחודשים יולי-אוגוסט, וזאת כחלק מהנפקת זכויות שביצעה החברה בפברואר האחרון ובמסגרתו נכנסו לקופתה כ-417 מיליון שקל - כך עולה מהמכתב ששלח אלשטיין אתמול לדירקטוריון החברה.

הדרישה של הרמטיק נאמנות הגיעה בעקבות החשש כי לאחר התשלום של כ-400 מיליון שקל לבעלי האג"ח ב-10 ביוני הקרוב, קופת החברה תדולל לכ-100 מיליון שקל ולא יהיו לה מספיק מקורות לתשלומים הבאים. במצב שכזה התשלום הקרוב עלול היה להתפרש כהעדפת נושים.

אחזקותיו של בן משה באי.די.בי פיתוח דוללו  ל-16% שבעקבות ביטול השתתפותו בהנפקת הזכויות בפברואר. בימים אלה מתקיימת בוררות בין בן משה לאלשטיין שבסיומה עשויים הצדדים להיפרד.

במכתב שהעבירו באי כוחו של מוטי בן משה לדירקטוריון החברה הובהר כי החלטת הדירקטוריון לקבל עוד אולטימטום של מר אלשטיין, תוך ניצול העובדה שמר בן משה בטיסה, היא מחטף לא חוקי הלוקה ב-4 היבטים: הראשון הוא שהדירקטוריון קיבל החלטה לא חוקית הרומסת את המשטר התאגידי של החברה, את חוק החברות ותקנון החברה תוך ספסור במוסדות החברה, הסעיף השני הוא שהדירקטוריון נענה פעם נוספת לאולטימטום של אלשטיין לקבל החלטה מיידית - תמורת התחייבות מותנית מצד חברה בבעלותו – שאין כל בטחון שיתקיימו ואישר למעשה עסקה חריגה עם בעל שליטה – עסקה שטעונה אישור אסיפת בעלי המניות, ולבסוף, צוין במכתב כי ההחלטה עומדת בניגוד להסכם בעלי שליטה ובניגוד גמור להליך הבוררות המתנהל בימים אלו ממש בפני שופט בדימוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker