פריון משנה מיקוד ומצמצמת את פעילותה העיקרית - ההכנסות ירדו ב-55%

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-52 מיליון דולר ■ מנכ"ל פריון: "אנו ממשיכים בפיתוח פלטפורמת השיווק והפרסום במובייל - אחד מהמנועים העיקריים של פריון לצמיחה עתידית"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת פריון נטוורק הדואלית דיווחה על ירידה של 55% בהכנסות החברה ברבעון הראשון של 2015, שהסתכמו ב-52 מיליון דולר. הסיבה לירידה החדה בהכנסות היא שינוי פעילותה של החברה, שעוברת להתמקד בתחום הפרסום במובייל. לפי החברה, החברה צימצמה את עלות רכישת הלקוחות מ-60 מיליון דולר ל-24 מיליון דולר, דבר שבא לידי ביטוי בהכנסות. מניית החברה עלתה ב-4.3% במסחר בת"א, אך יורדת כעת ב-0.7% בנאסד"ק.

הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ברבעון הראשון הסתכם ב-14.4 מיליון דולר, קיטון של 48% בהשוואה לרווח נקי של 27.6 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. החברה צופה כי ההכנסות צפויות להיות 44-40 מיליון דולר ברבעון השני של השנה. הרווח הנקי המתואם צפוי להיות 9-7 מיליון דולר.

לפריון יש שני סוגי פעילות: פלטפורמת מוניטיזציה שמאפשרת לחברות להגדיל את הרווח מהתקנות מוצריהן, למקסם את הכנסותיהן ולבצע ניתוח של מידע. הפלטפורמה השנייה שלהם היא לקידום אפליקציות והיא לא מניבה עדיין הכנסות. הפלטפורמה מאפשרת למפתחים לקבל החלטות מושכלות היכן להוציא את תקציבי הפרסום שלהם, על מנת להפיק את התשואה הגבוהה ביותר ולהשיג את הנראות הרבה ביותר.

במהלך הרבעון הראשון דיווחה פריון על רכישת חברת MakeMeReach, שפיתחה טכנולוגיה המאפשרת למפתחי אפליקציות מובייל לנהל קמפיינים פרסומיים ברשתות החברתיות, בדגש על אופטימיזציה של פרסום המתנהל במובייל.

מנכ"ל פריון, ג'וזף מנדלבאום, אמר עם פרסום הדו"חות: "אני שבע רצון מתוצאות הרבעון הראשון. התעלינו על תחזית ה-EBITDA המתואם והרווח הנקי על בסיס Non-GAAP, תוך הצגת הכנסות בטווח העליון של התחזית. אנו ממשיכים לייצר תזרים מזומנים חזק בסביבה מאתגרת והויזיביליות שלנו משתפרת. כפי שציינו בעבר, אנו מאמינים כי ההכנסות שלנו מתחום החיפוש יתמתנו ברבעון השני והשלישי והן יחזרו לצמוח ברבעון הרביעי. באופן כללי, אנו צופים כי פעילות המוניטיזציה בתחום ההורדות תישאר רווחית מאוד, אם כי בהיקף קטן יותר בעתיד, עם פריון כאחת ממובילות השוק".

"אנו ממשיכים בפיתוח פלטפורמת השיווק והפרסום במובייל - אחד מהמנועים העיקריים של פריון לצמיחה עתידית", הוסיף מנדלבאום. "אנו קרובים להשלמת תהליך האינטגרציה שלאחר המיזוג בין MakeMeReach, ליחידת ה-GrowMobile שלנו, לאחר הרכישה שביצענו. אנו משרתים כיום למעלה מ-150 לקוחות פעילים, בהיקף הוצאות פרסום של כ-30 מיליון דולר ברבעון הראשון. במבט לעתיד, אנו נתמקד בהגברת מאמצי השיווק בעולם, ומצפים לגידול מואץ בהכנסות ב-2016 וב-2017. זהו הצעד הראשון בתהליך השינוי הרב שנתי שפריון מבצעת במעבר מחברת מוניטיזציה בתחום ההורדות לחברת טכנולוגיות שיווק".

מניית פריון נטוורק בשנה האחרונה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker