מניית בורדרפרי מזנקת ב-106% לאחר שקיבלה הצעת רכש בפי 2 משווי השוק

חברת פיטני בוז, המתמחה בשילוחים ומסחר מקוון, הגישה הצעה לרכוש את בורדפרי הישראלית לפי שווי של 490 מיליון דולר ■ הכנסות בורדפרי ברבעון הראשון - 25 מיליון דולר, ירידה של 7% לעומת הרבעון המקביל ב-2014

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק

חברת בורדרפרי (Borderfree) הישראלית קיבלה הצעת רכש מחברת Pitney Bows (פיטני בוז) בסכום של 450 מיליון דולר - יותר מפי שניים משווי השוק הנוכחי של בורדפרי, שנסחרת בנאסד"ק. בורדפרי דיווחה על הצעת הרכש אמש, במקביל לפרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2015. מניית החברה עולה כעת במסחר ב-106%.

בורדרפרי, שפיתחה פלטפורמה ייחודית למסחר מקוון, הונפקה במארס 2014, אז גייסה 80 מיליון דולר לפי שווי של 490 מיליון דולר. מאז ירד שווי החברה ב-66% לשוויה הנוכחי שעומד על 217 מיליון דולר. בקופת החברה יש כיום 72 מיליון דולר. מטה החברה נמצא בניו יורק והיא מעסיקה 190 עובדים, מתוכם 55 עובדים בישראל שעוסקים במחקר ופיתוח.

פיטני בוז היא חברת טכנולוגיה בינלאומית, המתמחה בשילוחים ומסחר מקוון. לחברה, ששוויה 4.5 מיליארד דולר, יש למעלה ממיליון וחצי לקוחות בכ-100 מדינות ברחבי העולם. "יש לנו קשרי עבודה ארוכים עם בורדרפרי ואנחנו מכירים אותה היטב", אמר מנכ"ל החברה מארק לאוטנבך. "ביחד יש לנו הזמדנות לעזור ללקוחות שלנו להתרחב בעזרת מגוון הפתרונות שאנחנו מציעים להם", הוסיף".

בורדרפרי בנאסד"קצילום: יח"צ

בעלת המניות העיקרי בבורדרפרי היא קרן ההון סיכון פיטנגו, שמחזיקה בכ-26% ממניות החברה, והיא צפויה לקבל בעסקה 117 מיליון דולר. צחי הלל, שותף מנהל בפיטנגו, הינו חבר בדירקטוריון בורדרפרי מטעם הקרן. מחזיקים בולטים נוספים הם אדם סטריט (17%) ודלתא ונצ'רס (4.65%).

מנכ"ל בורדרפרי, מייקל (מייק) דסימון, שמכהן בתפקיד מ-2006, התייחס לרכישה ואמר כי "בשמונה השנים האחרונות הפכנו את בורדרפרי למובילת שוק בתחום המסחר המקוון. אנחנו מצפים לאיחוד הכוחות עם פיטני בוז, שהטכנולוגיה והמומחיות שלה תאיץ את הצמיחה והיכולות שלנו".

הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-25 מיליון דולר, ירידה של 7% לעומת ההכנסות ברבעון הראשון של 2014. ההפסד התפעולי של החברה גדל ב-125% והסתכם ב-4.6 מיליון דולר. ההפסד הנקי המתואם (Non-GAAP) של החברה הסתכם ב-2.9 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 0.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בורדרפרי היא חברת אינטרנט ותיקה, הוקמה ב-1999 על ידי יובל טל והאחים עופר ומיקי קומם. בעבר נקראה FiftyOne ולפני כן E4X. עד ההנפקה בשנה שעברה גייסה החברה 38 מיליון דולר. המערכת שפיתחה החברה מאפשרת למשתמשים מחוץ לארה"ב, שגולשים באתרי קמעונאות אמריקאיים, לראות את המחירים במטבע המקומי של מדינתם באופן שמשקף את עלות המוצר הסופית כולל מכס, ולשלם באמצעות כרטיס אשראי מקומי. בנוסף לטיפול בסליקת התשלומים, מטפלת בורדרפרי עבור הרשתות גם במשלוח הסחורות והמוצרים, ניהול סיכונים, ניהול לוגיסטי ושירות לקוחות. לחברה למעלה מ-150 לקוחות, בהם ניתן למצוא כמה ג'יי-קרו, מייסיס, נימן מרקוס, בלומינגדיילס, וויליאמס סונומה, DKNY ועוד כ-120 מותגים אמריקניים מובילים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker