הוגשה תביעה נגזרת נגד מנהלי כאל לשעבר בגין סליקת אתרי ההימורים והפורנו

פעילות הסליקה הבינלאומית של אתרי ההימורים והפורנו הניבו לכאל רווח נקי של כ-145 מיליון שקל

סיון איזסקו

בעל מניות בבנק דיסקונט הגיש היום תביעה נגזרת נגד 16 חברי דירקטוריון והנהלה לשעבר של חברת כרטיסי האשראי כאל (מקבוצת דיסקונט) בגין הנזקים שנגרמו לחברה מפעילות שכאל ניהלה בין השנים 2006 עד 2009 לסליקה בינלאומית של אתרי ההימורים, פורנו ואתרים למכירת תרופות ברשת.

לפני כשבועיים הודיעה הפרקליטות על כוונתה להגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע כנגד כאל, מנכ"ל החברה לשעבר בועז צ'צ'יק וכן כנגד חמישה מנהלים נוספים בחברה.

צילום: מוטי קמחי

התובעים טוענים כי בעקבות ניהול הפעילות הבלתי חוקית לכאורה שנוהלה בכא"ל נגרם לחברה עד היום נזק בהיקף הגבוה מ-100 מיליון שקל, בעיקר בשל קנסות ארגוני ויזה ומסטרקארד הבינלאומיים הטילו על כאל. התובעים טוענים בנוסף כי להערכתם בעקבות ההליך הפלילי יחולטו מהחברה מאות מיליוני שקלים - בגין הכנסות שנבעו לכאל מהפעילות הבלתי חוקית לכאורה. בהקשר זה יש לציין כי המפקח על הבנקים אף הורה לכאל שלא לחלק דיווידנדים כדי שלא לסכל את יכולתה לעמוד בקנסות שיתכן ויושטו עליה בעקבות כתב האישום.

במענה למכתב מקדים שבעל מניות בדיקסונט שלח, בטרם הגשת התביעה, השיב משרד ניר כהן לשם ושות בשם בנק דיסקונט כי הבנק לא מצא לנכון להגיש תביעה נגד נושאי המשרה שלו בין היתר כי "פעילות הסליקה הבינלאומית אליה מתייחס מכתבך לא גרמה הפסדים או נזקים, אלא להיפך. פשיטא, כי בכך נשמט כל בסיס להגשת תביעה כנדרש במכתבך".

באי כוחם של בנק דיסקונט מפרטים כי "פעילות הסליקה הבינלאומית הניבה לכאל רווח נקי (לאחר מס) בסך כולל של כ-145 מיליון שקל, וזאת לאחר התחשבות בקנסות ובעיצום הנזכרים במכתבך. יתרה מכך, החלק הארי של הקנסות המוזכרים במכתבך שולם על ידי בתי העסק, וזאת מתוקף ההסכמים של כאל עמם. כתוצאה מכך כאל לא נשאה למעשה בתשלומם".

באי כוחו של בנק דיסקונט טוענים בנוסף כי "בנוסף לרווחיות הישירה הנזכרת לעיל, פעילות הסליקה הבינלאומית הניבה לכאל רווחים עקיפים כגון הקטנה בשיעור עמלות לארגונים הבינלאומיים (ויזה ומסטרקארד) והגדלת הרווח ממימוש מניות שהוקצו לה בהנפקת ויזה הבינלאומית".

התביעה הנגזרת הוגשה על ידיעורכי הדין שלומי מושקוביץ, יניב סטיס ואיתן חיימוביץ, ממשרד מושקוביץ, סטיס, חיימוביץ, וכן עו"ד נתי פולינגר, ממשרד פולינגר, ויקמן, כהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker