עסקת טבע מתקרבת? קרן וולינגטון והמיליארדר ג'ון פולסון רכשו מניות מיילן ב-1.4 מיליארד ד'

קרן ההשקעות של אבו דאבי לעומת זאת מכרה 473 אלף מניות של מיילן בשווי של 34 מיליון דולר והקטינה את החזקותיה במיילן ל-כ-1% ■ מנכ"לית מיילן אמרה אמש בשיחת ועידה עם אנליסטים שהחברה נחושה להשלים את הצעת הרכש לפריגו

יורם גביזון
מנכ"לית מיילן, הת'ר ברש
מנכ"לית מיילן, הת'ר ברש צילום: בלומברג

קרן ההשקעות האמריקאית וולינגטון וקרנות הגידור של המיליארדר ג'ון פולסון מהמרות על הצלחתה של הצעת הרכש של טבע למיילן. וולינגטון רכשה שלשום, ה-4 במאי, 12.6 מיליון מניות של מיילן בשווי של 918 מיליון דולר והגדילה את החזקותיה בחברה ל-6.5%, ואילו קרנות הגידור של ג'ון פולסון, שעל פי הערכות בשוק תומכות בהצעת הרכש של טבע, ולוחצות על דירקטוריון מיילן לנהל מו"מ עם טבע, רכשו בסוף אפריל 7 מיליון מניות בשווי של 510 מיליון דולר, והגדילו בכך את החזקותיהן במיילן ל־3.3% מהחברה.

בנק אוף ניו יורק מלון לעומת זאת, מכר 826 אלף מניות מיילן בשווי של 60 מיליון דולר והקטין את החזקותיו במיילן ל-0.95% מהחברה. במחצית אפריל 2015 קרן ההשקעות של אבו דאבי לעומת זאת מכרה 473 אלף מניות של מיילן בשווי של 34 מיליון דולר והקטינה את החזקותיה במיילן ל-1.04% כשהיא מאותתת בכך על הערכתה שהעסקה לרכישת מיילן על ידי טבע תמורת 82 דולר במזומן ובמניות בחלוקה שווה לא תושלם.

כמותה עשתה גם נורת'רן טראסט שמכרה 534 אלף מניות מיילן בשווי של 39 מיליון דולר והקטינה את החזקותיה במיילן ל-1.0%

ג'ון פולסוןצילום: בלומברג

טבע הגישה הצעת רכש עוינת לכל מניותיה של מיילן בשווי של 40 מיליארד דולר, אולם הצעת הרכש נדחתה פה אחד על ידי דירקטוריון מיילן בשבוע שעבר. הת'ר ברש מנכ"לית מיילן אמרה אמש בשיחת ועידה עם אנליסטים שהחברה נחושה להשלים את הצעת הרכש לפריגו ותכנס בתחילת הרבעון השלישי את בעלי מניותיה כדי לקבל את אישורם לרכישת פריגו על פי שווי של 232 דולר למניה.

ברש אמרה שתחל היום (ד') בשיחות עם משקיעים מוסדיים במטרה לשכנעם לתמוך בעסקה וכמותה עושה ככל הנראה ארז ויגודמן מנכ"ל טבע, שמקיים סבב פגישות עם משקיעים מוסדיים אמריקאיים בארה"ב במטרה להטות את תמיכתם להצעתה של טבע ולהתנגד באסיפת בעלי המניות של מיילן לרכישתה של פריגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker