אלטשולר שחם השקיע 120 מיליון שקל בחוב של בניין MetLife בניו יורק

ההשקעה בוצעה במסגרת מימון מחדש של הבניין בסכום של 1.4 מיליארד דולר ■ אלטשולר שחם: "זהו אחד מהנכסים המניבים האיכותיים בעולם" ■ בית ההשקעות נערך להגדלת סך ההשקעות הישירות בנדל"ן בארה"ב עם לארי סילברסטיין וקבוצות נוספות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
מיכאל רוכוורגר

בית ההשקעות , שבשליטת גלעד אלטשולר וקלמן שחם, ממשיך להרחיב את ההשקעות בנדל"ן בארה"ב. במסגרת פעילות זו אלטשולר שחם השתתף לפני כמה שבועות בעסקת מימון מחדש (ריפייננס) מהגדולות ביותר שהיו בתקופה האחרונה בשוק הנדל"ן בארה"ב למימון נכס בודד.

מדובר בעסקה שהובילו מריל לינץ' בנק אוף אמריקה ווולאס פארגו, ובה בוצע מימון מחדש בהיקף של 1.4 מיליארד דולר לבניין המשרדים MetLife שמעל לתחנת הגראנד סנטרל במנהטן, ניו יורק. הנפקת החוב של מטלייף הורכבה משש סדרות אג״ח מובטחות ומגובות במשכנתא ראשונה על הנכס עצמו. סדרות האג"ח הן לתקופה של 10 שנים וקיבלו דירוג בינלאומי הנע מ-AAA ועד BB מינוס.

בניין MetLife בניו יורקצילום: בלומברג

שכבת החוב שבה השקיעה אלטשולר שחם 30 מיליון דולר (כ–120 מיליון שקל) היא השכבה הגדולה (היקף סדרה הוא 770 מיליון דולר) והבכירה בהנפקה, וקיבלה את הדירוג הבינלאומי הגבוה ביותר, AAA, בידי שלוש סוכנויות דירוג (S&P, Fitch ו–Kroll). בהנפקה השתתפו משקיעים גדולים אמריקאיים ואסיאתיים, ואלטשולר שחם היתה כנראה הגוף הישראלי היחיד (או מהבודדים) שהשתתפו בעסקה.

השקעה זו מתבצעת במסגרת הרחבת ההשקעות באג"ח בחו"ל ובנדל"ן, כדי להשיג לעמיתים תשואות עודפות לעומת החלופות בסביבת ריביות אפסיות השוררות כיום בשווקים.

הבניין, הנמצא בבעלות קבוצות Irvine ו-Tishman, ממוקם בלב מנהטן על Park Avenue ורחוב 45. הנכס נבנה ב-1963, ובמועד הקמתו היה הגדול בעולם במונחי שטח להשכרה (כ-280 אלף מ״ר להשכרה).

גלעד אלטשולרצילום: אייל טואג

הבניין משתרע על 58 קומות ונהנה מתפוסה של 99%. השוכרים בבניין הם קבוצות חזקות, כגון חברת הביטוח MetLife, חברת ההשקעות Dreyfus ומשרדי עורכי דין מהשורה הראשונה בארה"ב, כגון Gibson Dunn ו-Greenberg Traurig. הערכת השווי שנערכה לנכס בידי מעריך שווי חיצוני Cushman & Wakefield מעריכה את שוויו ב–2.9 מיליארד דולר. שווי זה גוזר יחס חוב לבטוחה של 48% לכלל החוב, ויחס חוב לבטוחה של 26% לסדרת האג״ח שבה אלטשולר שחם השתתפה.

מטעם אלטשולר שחם הובילו את ההשקעה יוני אופיר, סמנכ״ל וראש מערך האשראי, שחר גולסטני, ראש דסק אג״ח חו״ל, ושרון אדיב, אנליסטית אשראי. אופיר ציין כי ״בעסקה הנדונה מדובר במימון אחד מהנכסים המניבים האיכותיים בעולם. מעת לעת אנחנו ממשיכים לבחון הזדמנויות השקעה בנכסים איכותיים בחו״ל ובמימונם, ורואים באפיקים אלו ערכים מוספים המייצרים תשואה למשקיעים שלנו״.

עסקה זו מצטרפת להשקעה נוספת בתחום הנדל"ן במנהטן שביצע אלטשולר לפני כמה חודשים. בית ההשקעות רכשה יחד עם פסגות ועמיתים כ–30% (השקעה כוללת של שלושת השותפים היא כ-250 מיליון שקל) מבניין המשרדים בשדרה החמישית במנהטן, שמוחזק ב-70% בידי ענקית הנדל"ן האמריקאית סילברסטיין פרופרטיז שבבעלות לארי סילברסטיין. בימים אלה מקים סילברסטיין, יחד עם אלעד גרופ של יצחק תשובה, את פרויקט מגורי היוקרה End ONE West במנהטן. אלטשולר שחם גם בוחן בימים אלה השקעות נוספות בנדל"ן בארה"ב יחד עם קבוצת סילברסטיין. אלטשולר שחם גם השקיע 25 מיליון שקל בקרן השקעות לנדל"ן של קבוצת נץ בארה"ב.

באלטשולר שחם נהגו שלא להשתתף בהנפקות אג"ח בתל אביב של חברות נדל"ן אמריקאיות שבבעלות יזמים יהודיים, אך באחרונה הוחלט באלטשולר שחם לשנות את המדיניות ולא לפסול על הסף את ההשקעות מסוג זה, אלא לנתח לעומק כל הנפקה והנפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker