טבע: המחיר שהצענו עבור מיילן גבוה ב-12% מזה שבכירי 
החברה הגדירו כהישג ל-2018

טבע מדגישה שהחפיפה בין המוצרים שמיוצרים ומשווקים בידי שתי החברות לא תהיה מכשול לעסקה, וכי פנתה לרשות ההגבלים העסקיים בנושא

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת מיילן פירסמה היום עם סיום המסחר בנאסד"ק את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2015, ותחל מחר במצגת למשקיעים. זאת כחלק ממאמציה לשכנע את משקיעיה שמוטב למיילן לרכוש את חברת פריגו מאשר להירכש בידי טבע. כצעד מקדים פירסמה טבע מצגת שבה היא מוסרת פרטים נוספים על העסקה המוצעת, וחוזרת על מחויבותה לרכישת מיילן תמורת 82 דולר למניה בחלוקה שווה פחות או יותר בין מזומן לבין מניות, המשקפת שווי חברה של 40 מיליארד דולר למיילן.

טבע מדגישה שהיא מעדיפה מו"מ, שיוביל לעסקה מוסכמת, על פני השלמתה של הצעת רכש עוינת. טבע טוענת כי הצעתה לרכוש את מיילן מספקת לבעלי מניותיה של החברה הנרכשת ערך גבוה מהערך שיצמח להם מרכישת פריגו בידי מיילן. ההצעה גבוהה ב–48% ממחיר מנייתה של מיילן ב–10 במארס 2015 בטרם החלו השמועות על רכישתה של מיילן בידי טבע, וב–43% מהמחיר שלפיו הוקצו 22% ממניות מיילן לבעלי מניות אבוט בפברואר 2015.

טבע מזכירה גם שתוכנית התמרוץ של בכירי מיילן מבוססת על השגת יעד של 73.3 דולר למניה ב–2018, שמוזכר בתוכנית כ"הישג יוצא דופן" - כך שמחיר הצעת הרכש של טבע כיום גבוה ב–12% ממחיר שמוגדר בידי מיילן כהישג חריג בעוד שלוש שנים. מחיר הצעת הרכש גם גבוה ב–34.4% ממחיר היעד הממוצע שקבעו 19 אנליסטים למניית מיילן.

טבע מדגישה שהחפיפה בין המוצרים שמיוצרים ומשווקים בידי שתי החברות לא תהיה מכשול לעסקה, וכי פנתה לרשות ההגבלים העסקיים בבקשה להגיע להסכם על מכירת מוצרים שבהם עלול להתעורר חשש לפגיעה בתחרות.

טבע מציינת שהמיזוג מספק ערך רב יותר לבעלי מניות מיילן מאשר המשך קיומה כחברה עצמאית. זאת משום שבעלי מניות מיילן יקבלו פרמיה עבור מניותיהם, המיזוג ייצור סינרגיות משמעותיות, התאמה אסטרטגית ותרבותית בין החברות, כשבעלי המניות זוכים לקבל מיידית חלק ניכר משווי הנכס שבידיהם במזומן, וגם אופציה ליהנות מהשבחת הנכס כתוצאה מהמיזוג. זאת, לעומת מצב שכחברה עצמאית לא יקבלו בעלי המניות פרמיה, מקדמה במזומן, ויהיו בעליה של חברה קטנה יותר וללא סינרגיות.

הצעת טבע תייצר ערך רב יותר מאשר ההצעה לרכוש את פריגו, משום שבדרך זו הם יקבלו פרמיה, ואילו כשירכשו את פריגו הם ישלמו פרמיה, ברכישת פריגו לא יקבלו מקדמה במזומן עבור הנכס שבידם, ההתאמה האסטרטגית בין טבע למיילן חזקה מזו שבין מיילן לפריגו, וכך גם הסינרגיות ממיזוג טבע ומיילן, בהשוואה למיזוגה של מיילן עם פריגו. טבע טוענת, בניגוד לדברי רוברט קורי, יו"ר מיילן, כי העסקים של טבע ומיילן משלימים זה את זה, כפי שהתבטא בעובדה ש–42% מהכנסות טבע נובעות ממוצרים מקוריים וממותגים, בעוד רק 13% מהכנסותיה של מיילן נובעות ממוצרים אלו ו–85% מתרופות גנריות, בהשוואה ל–49% מהכנסותיה של טבע שנובעות ממוצרים גנריים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker